Informacje

Stadion Kazimierskiego Klubu Sportowego Orły Kazimierz znajduje się w Bochotnicy przy ul. Kazimierskiej przy granicy z Kazimierzem, za salonem FIAT i na wysokości oczyszczalni ścieków (z tego też względu nazywany żartobliwie przez kibiców Estadio di Comunale), kilkaset metrów od Wisły.

W skład obiektu sportowego wchodzą dwa boiska trawiaste. Główne boisko, wytyczone w drugiej połowie XX wieku, posiada wymiary 99 m x 58 m.

Trybuna z charakterystycznymi żółtymi i niebieskimi "kubełkowymi" siedziskami została postawiona w latach 2002-2003. Po obu jej stronach znajdują się też trochę od niej starsze drewniane ławki. Całkowita liczba widzów, jaką może pomieścić obiekt, określa się na 500 osób. Dla 230 gotowe są miejsca siedzące.

Wokół płyty głównego boiska, ogrodzonego również w 2002, postawiono słupy umożliwiające w przyszłości montaż sztucznego oświetlenia. Między ławkami rezerwowych znajduje się też budka spikerska. Za bramkami w 2013 zainstalowano piłkochwyty.

Boczne boisko (wymiary 99 m x 65 m), służące głównie do treningów i rozgrywania spotkań drużyn młodzieżowych, wytyczono w latach 2002-2004. Nie posiada ono trybun.

W klubowym budynku, składającym się z kontenerów zainstalowanych wiosną 2002, znajdują się trzy szatnie dla zawodników, pokój dla sędziów, prysznice oraz sprzęt sportowy i gospodarczy.