Błaziak, Górski, W. Zachaj, Miroński i Orły w plebiscycie "KL"

Błaziak, Górski, W. Zachaj, Miroński i Orły w plebiscycie "KL"

fot. M. Górski/własna/W. Zachaj

Jak co roku od 1962, redakcja Kuriera Lubelskiego organizuje plebiscyt na dziesięciu najlepszych i najpopularniejszych sportowców w województwie lubelskim, których wyłania grupa ekspertów zgrupowana w plebiscytowej kapitule. Obok flagowej, tradycyjnej klasyfikacji, redakcja "KL" postanowiła przeprowadzić w tym roku dodatkową zabawę dla kibiców, polegającą na wyłonieniu najpopularniejszych ludzi sportu naszego regionu, których do "walki na głosy" zgłosić może każdy. Tym samym w tegorocznej, 58. już edycji Kurierowego plebiscytu po raz pierwszy w historii w gronie nominowanych znaleźli się członkowie naszego klubu.

 W kategorii Sportowiec Roku nominowany został Michał Błaziak, podstawowy skrajny obrońca w seniorskim zespole Orłów. W kategorii Sportowiec Junior Roku mamy dwóch reprezentantów: najlepszego snajpera wśród trampkarzy – nie tylko w naszym klubie – Wojciecha Zachaja oraz lidera drużyny orlików, Mateusza Górskiego. Swoje miejsce wśród walczących o tytuł Trenera Roku znalazł prowadzący Zachaja i Górskiego Damian Miroński. Głos na pierwszy zespół Orłów można z kolei oddać w kategorii Drużyna Roku.

 Plebiscyt składa się z dwóch etapów. Pierwszy, powiatowy rozpoczął się w poniedziałek 25 listopada i potrwa do wtorku 17 grudnia do godziny 22:00. Zwycięzcy z terenu każdego powiatu (lub połączonych z sąsiednimi powiatami miast na prawach powiatu) naszego województwa otrzymają pamiątkowy dyplom uznania i medal okolicznościowy oraz awansują do wojewódzkiego finału z zachowaniem głosów zdobytych w etapie pierwszym. Finałowe głosowanie potrwa od 19 do 27 grudnia, do godziny 22:00. Najlepsza trójka otrzyma dyplom, nagrodę finansową (kolejno 2000 zł, 1000 zł i 500 zł), miejsce na łamach Kuriera – prezentacja sylwetki i wywiad – a ostateczny zwycięzca również statuetkę.

 

 Głosować i sprawdzać aktualne wyniki można pod adresami:

1) Sportowiec Roku (Błaziak)https://kurierlubelski.pl/p/sportowiec-roku,1006025/

2) Sportowiec Junior Roku (Górski, Zachaj)https://kurierlubelski.pl/p/sportowiec-roku,1006029/

3) Trener Roku (Miroński)https://kurierlubelski.pl/p/sportowiec-roku,1006021/

4) Drużyna Roku (Orły)https://kurierlubelski.pl/p/sportowiec-roku,1006019/

 Z list rozwijalnych należy wybrać powiat puławski, a następnie swojego kandydata. Metody wyrażenia swojego poparcia są dwie: poprzez SMS (koszt 2,46 zł z VAT) lub po wykupieniu pakietu prenumeraty "KL". Pierwsza wydaje się dogodniejsza, ale niczego nie sugerujemy...

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości