DYSpozycja jak zagadka

fot. dksdys.futbolowo.pl

Po dwutygodniowej przerwie zawodnicy Orłów wracają do ligowej rywalizacji. Tym razem ich przeciwnikiem w wyjazdowym meczu będzie drużyna Błękitnych Dys, dla której będzie to spotkanie inaugurujące wiosenne rozgrywki (zaplanowane na marzec starcia z Hetmanem i Bogucinem zostały ze względu na złe warunki pogodowe odwołane).

Drużyna trenera Bartłomieja Janiszewskiego (odszedł z klubu na początku sierpnia, by... powrócić w tej samej roli pod koniec września) ma na swym koncie 22 punkty, co czyni ją piątą w stawce. W 13 rozegranych spotkaniach odniosła 6 zwycięstw, raz zremisowała i poniosła 6 porażek, choć "tabelowy" bilans gier i bramek to odpowiednio 7:1:5 oraz 27:25 (+6 faktycznie straconych goli w zweryfikowanym pozytywnie dla Dysa pojedynku z gołębianami). Najskuteczniejszym graczem w talii Janiszewskiego jest Mateusz Wrzyszcz (8 trafień).

Najbliższa kolejka będzie zapewne pierwszą w tym roku rozegraną w całości w pierwotnym terminie, choć jeszcze nie wszyscy grają na własnych śmieciach. Spotkanie w Dysie jako arbiter główny poprowadzi Michał Orlik (debiut w naszych spotkaniach).

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Błękitnymi: 1 mecz, 1 wygrana Błękitnych, bramki 3:4. Najwięcej trafień dla Orłów: 2 – Matyjaszek.

W XVI kolejce grają:

Tęcza – Wodniak S, 11

Mazowsze – Hetman S, 13

Żyrzyniak – Bogucin N, 16

Błękitni – Orły N, 11

Michów – Serokomla N, 17 w Lubartowie

Góra – Drzewce N, 15:30

Amator – Ciecierzyn N, 14

Dobę wcześniej, a więc w sobotę o godzinie 11 drużyna młodzików młodszych naszego klubu – przypomnijmy, ligowi wiceliderzy po jesieni – zagrają w Kurowie z dziesiątą w tabeli Garbarnią.