Gramy o "sześć punktów"

fot. Iskra Krzemień

Po siedmiu ligowych spotkaniach Orły Kazimierz nadal mają tylko jedno zwycięstwo na koncie i zajmują w tabeli trzynaste, spadkowe miejsce. W niedzielne popołudnie nasz zespół czeka najdalszy w historii klubu wyjazd (do Krzemienia Drugiego jest ponad 100 km). Rywalem Orłów będzie Iskra Krzemień, drużyna zaprawiona w walce o utrzymywanie piątoligowego bytu...

Ludowy Klub Sportowy Iskra powstał w położonym niedaleko Janowa Lubelskiego Krzemieniu Pierwszym w 1968. Od drugiej połowy lat 70., przez dwadzieścia kilka kolejnych sezonów Iskra należała do Tarnobrzeskiego OZPN (podobnie jak Janowianka), a do okręgu lubelskiego powróciła zapewne dopiero w 2000. W obecnym stuleciu, biorąc udział w rozgrywkach kraśnickiej A-klasy, nie odgrywała zazwyczaj poważniejszej roli. Przełom i awans do ligi okręgowej nastąpił w sezonie 2010-11. W ciągu czterech lat, jakie Iskra spędziła dotąd w okręgówce, nie zajęła ona jeszcze w tabeli miejsca wyższego niż jedenaste i nie zapowiada się, aby teraz miało być lepiej. W trwającym sezonie podopieczni Dariusza Brytana (pamiętanego przez naszych kibiców z czasów walki Orłów oraz prowadzonej przez niego Janowianki o IV ligę) odnieśli jedno zwycięstwo (4:0 z Wisłą II), a także zremisowali z Unią Wilkołaz (1:1) i LKS Wierzchowiska (2:2). Ponadto przegrali z Dąbrowicą, Stalą, POM-em i Płomieniem. Najskuteczniejszym ligowym zawodnikiem Iskry jest syn trenera, Sebastian Brytan (hat-trick z puławianami; przed laty grał w KSZO i Stali Kraśnik), o jedno trafienie słabszy jest Adrian Moskal.

Niedzielny mecz poprowadzi sędzia Artur Piórkowski (gwizdał nam w tym sezonie spotkanie z Wisłą II).

Dzień wcześniej (sobota) nasi młodzicy młodsi zagrają w Stężycy z Gabarytami Dęblin.

W VIII kolejce grają:

Granit - Perła N, 13

Tajfun - Ruch N, 14

Iskra - Orły N, 15

Niemce - Wierzchowiska N, 14

Piaskovia - Wisła II S, 16

Tęcza - Płomień N, 15

Unia - POM N, 15

Dąbrowica - Stal N, 16

Klasyfikacja strzelców V ligi po siedmiu kolejkach:

10 - Wojciech Kępka (Ruch)

8 - Jakub Baran (POM)