Jeszcze powalczyć

Jeszcze powalczyć

fot. Magda Piwońska

W sobotę i niedzielę na boisku klubowym Orłów Kazimierz drużyny naszych seniorów i młodzików starszych rozegrają swoje ostatnie w tej rundzie spotkania przed własną publicznością. Dla tego drugiego zespołu będzie to ostatni tegoroczny mecz w ogóle i to z nie byle kim, bo niepokonanym dotąd Orlikiem.

 Nasze oczy najpierw zwrócą się jednak na pierwszą drużynę KKS. Po porażce w Ciecierzynie piłkarze Marcina Lewtaka podejmą jedno z rozczarowań trwającego sezonu, Hetmana Gołąb. Podopieczni trenera Jarosława Gowina świetnie rozpoczęli rozgrywki, zwyciężając KSC (6:2), Wodniaka (5:0) i Górę, po czym... polegli sześć razy z rzędu, a więc dokonali tego samego, co chwilę wcześniej Orły i Ciecierzyn, co niewielu zauważyło! W tej zaskakującej serii bywały i takie wyniki, jak 1:7 z Drzewcami, 0:4 z Garbarnią czy 3:6 z Gabarytami... Dopiero w ostatnich dwóch tygodniach hetmańskim udało się przywieźć punkt ze Szczekarkowa i ograć 5:1 Wawel.

 Jak z powyższego wynika, gołębiacy to bardzo rozrywkowa ekipa, przynajmniej na boisku. Jednak przewaga klęsk nad sukcesami zepchnęła ich z czuba tabeli aż na dziewiąte miejsce, które zajmują obecnie z 13 punktami i bramkami 26–30. Latem do Gołębia (a właściwie do Puław, gdzie na co dzień Hetman występuje) powrócił z Gryfa Policzna goleador Mariusz Frączek, lecz po udanym początku wypadł ze składu. Nadal jest najlepszym strzelcem zespołu (7 goli), choć po piętach depcze mu młody Sławomir Kłys (6).

 Nasi piłkarze, jeśli nie chcą przezimować na miejscu spadkowym, potrzebują zwycięstw. Liczymy na punkty, bowiem w ośmiu dotychczasowych meczach przed własną publicznością przegraliśmy z Hetmanem tylko raz. Sobotnie starcie w roli rozjemcy poprowadzi Piotr Kachniarz (w marcu sędziował nam 2:2 z Górą).

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Hetmanem: 17 meczów, 7 wygranych Orłów, 5 remisów, 5 wygranych Hetmana, bramki 48–27. Najwięcej trafień dla Orłów: 6 – Starek, Berliński, 5 – Miroński, 3 – Dudek, Matyjaszek.

 

W XII kolejce grają:

Wodniak – Błękitni N, 12:30

Żyrzyniak – Gabaryty S, 11

Amator – Garbarnia N, 14

Wilki – Drzewce S, 14

Wawel – Góra N, 14

Orły – Hetman S, 14

Michów – Ciecierzyn N, 13

 

Czołówka klasyfikacji strzelców po XI kolejce:

10 – Wojciech Kosiorek (Michów), Marcin Paprocki (Drzewce), Mateusz Marcinkowski (Wilki),

9 – Damian Mirowski (Gabaryty), Damian Masiczak (Amator), Kamil Kopeć (Drzewce),

8 – Damian Kopeć (Drzewce), Przemysław Figiel (Garbarnia).

 

 W niedzielę o godzinie 11:00 meczem z Orlikiem Lubartów rundę jesienną ligi zakończą nasi młodzicy. Rundę bardzo udaną – jak dotąd wychowankowie Damiana Mirońskiego odnieśli osiem zwycięstw, ponosząc tylko jedną porażkę i przerwę zimową spędzą najpewniej na pozycji wicelidera. No chyba, że uda im się w "orlim" pojedynku pokonać lubartowian, którzy do tej pory zgarnęli komplet punktów i osiągnęli znakomity bilans trafień, a ich przewaga nad niebiesko-żółtymi to trzy oczka...

Komentarze

Dodaj komentarz
 • michowiak napisał
  u nas mecze traktowane są jako rozrywka po sumie kibice owszem są ,ale jeśli zespół przegra to nie koniec świata to tylko amatorska drużyna z małej miejscowości.

 • ktos napisał
  michowiak sam widzisz tu sie zyje pilka a ty komu kibicujesz macie tam kibciow ?

 • wierny kibic napisał
  orly to nasz klub na zawsze z nim ciesza zwyciestwa i wierni jestesmy po porazkach

 • bosniak napisał
  my jako kibice zyjemy klubem a nie jak w innych ze druzyny nie maja wsparcia w kibicach pilkarze orlow maja ogromny potencjal pokaza ta jescze

 • michowiak napisał
  wasza strona jest jedną z niewielu na której coś się pisze, jak widać w K azimierzu jest klimat kibicowski oby tylko piłkarze szli za przykładem zaangażowania kibiców.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości