Kadet nie zda do następnej klasy?

Kadet nie zda do następnej klasy?

fot. LZS Kadet Lisów (fb)

Pierwsza drużyna Orłów w ciągu kilku dni będzie musiała zmierzyć się z dwoma zespołami, z którymi nigdy dotąd nie mieliśmy żadnej styczności, ani w sparingach, ani w pojedynkach grup młodzieżowych. W dodatku oba są naszymi rywalami w walce o utrzymanie i przywiezione z obcych boisk sześć punktów niebywale by się Orłom przydało...

 Na początek krótki rys historyczny. Ludowy Zespół Sportowy Kadet Lisów powstał w 1976. W latach 90. XX wieku piłkarze z Lisowa występowali w klasie B, z której zawinęli się przed końcem dekady. Na początku nowego stulecia rywalizowali w klasie C, skąd w 2005 przenieśli się na wyższy szczebel. Kolejna promocja stała się ich udziałem dopiero w 2014 (a więc awansowali razem z kazimierzanami). Przygoda z lubartowską A-klasą potrwała trzy sezony, a banicja po degradacji dwa lata. W 2019 po barażowym dwumeczu z Milą Turka Kadet znów znalazł się w siódmej lidze, tym razem w grupie puławskiej, plasując się na dobry początek na dwunastym miejscu (na piętnaście rywalizujących ekip). Po obecnie notowanych przez zespół trenera Macieja Grzywy rezultatach wygląda na to, że trudno mu będzie na dłużej zachować A-klasowy byt.

 W trwającym sezonie Kadet zanotował po stronie strat już dwie dwucyfrówki (0:13 z Drzewcami i 1:10 z Hetmanem), blisko punktów był wprawdzie w "derbach obwodnicy" ze Skrobowem i ostatnio z Amatorem (w obu przypadkach 2:3), ale na razie to on zamyka tabelę z bilansem trafień 5-29, co czyni jego defensywę wyraźnie najbardziej dziurawą w stawce. Na skuteczność snajperów też na razie nie ma co liczyć, żaden zawodnik nie zdobył więcej, niż jednej bramki. W kadrze jest aż 31 ludzi (!), co jednak nie przekłada się na wyniki.

 Mecz, który jedni i drudzy "muszą" wygrać poprowadzi jako arbiter główny Artur Stępniak (debiut w naszych kontaktach), a wesprą go na liniach Norbert Stępniak i Michał Marzec.

  

W V kolejce grają:

Wodniak – Amator N, 11

Wilki – Żyrzyniak N, 17:30

Gabaryty – Draco N, 12

Serokomla – Bogucin N, 17

Drzewce – Wawel przełożony na czwartek, 17

Skrobów – Michów S, 17:30

Hetman – Góra Puławska S, 15:30 w Puławach

Kadet – Orły N, 16

  

Czołówka klasyfikacji strzelców po IV kolejkach:

9 – Sławomir Kłys (Hetman)

6 – Mateusz Kamola (Drzewce), Marcin Paprocki (Drzewce), Robert Drozd (Bogucin)

5 – Patryk Turski (Wodniak), Mateusz Łakomy (Drzewce), Adam Skulimowski (Wawel), Michał Chwiszczuk (Drzewce)

  

 Prócz rywalizacji seniorów czekają nas w ten weekend spotkania zespołów U-15 (start sezonu) i U-12. Oba nasze dziecięce teamy zmierzą się z LKS Kamionka. W sobotę o godzinie 11:00 na wyjeździe zagrają młodzicy młodsi (miejscowi oba dotychczas rozegrane mecze ligowe przegrali), a inauguracja trampkarzy starszych nastąpi na naszym boisku w niedzielę o godzinie 13:00. Zapraszamy!

Komentarze

Dodaj komentarz
  • modi napisał
    fatalna passa orłów trwa

  • rodżer pereiro napisał
    Haha, jednak widzę zdolni jesteście do wszystkiego, nawet żeby przegrać z ekipą o tak fatalnym dotąd bilansie... Ale to wielka sztuka i Wam jak widać się udało jej dokonać ! xD

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości