Kiedy koniec z tym hokejem?

fot. Perła Borzechów

W niedzielne popołudnie drużynę Orłów czeka wyjazd do Borzechowa na mecz z miejscową Perłą, niejako rewanż za sierpniowy Puchar Polski. W tamtym spotkaniu padło aż 12 bramek, a i w rozgrywkach ligowych obie ekipy lubią postrzelać i potracić (identyczny bilans trafień: 11 do 13). Orły ostatni raz nie strzeliły gola w meczu 17 maja (w Wilkowie), ostatni raz nie straciły jeszcze wcześniej (26 kwietnia w Karczmiskach). Znów czeka nas kanonada?

Gminny Klub Sportowy Perła Borzechów powstał w roku 2003, przystępując jednocześnie do gry w klasie B. Awans ligę wyżej borzechowianie zaliczyli w 2006. Dzięki wytrwałej pracy drużyna poprawiała się z sezonu na sezon i w 2014 uzyskała promocję do ligi okręgowej, w której w debiucie zajęła wysoką, siódmą pozycję. W rozgrywkach 15-16 podopieczni Radosława Steca zajmują obecnie jedenaste miejsce (jedno wyżej niż Orły i z o jeden więcej punktem na koncie). Własne boisko na razie im nie służy - trzy mecze i trzy porażki (do pucharowej z nami doliczyć należy 1:2 z POM-em i 1:4 z Wisłą II); lepiej idzie im w gościach: 3:3 w Rykach, 2:1 w Trzydniku czy 7:3 w Wierzchowiskach (plus 0:3 w Poniatowej). Jak już wspominaliśmy, Perła lepiej czuje się w polu karnym przeciwnika, niż swoim, a najskuteczniejszym w szeregach naszego niedzielnego rywala pozostaje Sebastian Paszkowski (cztery gole przed tygodniem; nam też dwa wbił).

Sędzią głównym w tym meczu będzie Damian Dudkiewicz. Również w niedzielę, o godzinie 11 w Stężycy zagrają nasi młodzicy.

Dotychczasowe mecze Orłów z Perłą:

2015/16: 7:5 (PP; samobójcze 2, Berliński, Paczka, Kusyk, Radzikowski, Miroński)

Bilans: 1 mecz, 1 wygrana Orłów, bramki 7:5

W VI kolejce grają:

Granit - Ruch N, 16

Perła - Orły N, 16

Tajfun - Wierzchowiska N, 14

Iskra - Wisła II S, 17

Niemce - Płomień N, 11

Piaskovia - POM S, 17

Tęcza - Stal N, 16

Unia - Dąbrowica S, 16