Kryzys za nimi?

fot. zyrzyniakzyrzyn.pl

Jeszcze w zeszłym sezonie długo wydawało się, że Żyrzyniak, drużyna która na dobre wkomponowała się w A-klasowy krajobraz, będzie zmuszona opuścić siódmy poziom rozgrywkowy. Po rundzie jesiennej miała bowiem na koncie ledwie trzy punkty, jednak znacznie lepsza runda rewanżowa sprawiła, że żyrzynianie zachowali A-klasowy byt. Jesień 2016 znów była słaba (tylko dziewięć oczek), ale obecnie zespół Sebastiana Kozdroja należy do najlepiej punktujących w stawce...

Żyrzyniak, nasz stały sparingpartner podczas letnich i zimowych przygotowań, plasuje się obecnie na ósmej pozycji w tabeli z dorobkiem 23 punktów i stosunkiem bramek 31 do 44. Wiosną odniósł już cztery zwycięstwa (z Hetmanem, Wodniakiem, Wawelem i Tęczą), dwukrotnie dzielił się punktami (Serokomla, Mazowsze) i ani razu nie poległ. Zespół ten może nie imponuje strzelecko (wspomnijmy najskuteczniejszego w ich szeregach, Kamila Wawra), ale nadrabia świetną linią defensywną – wiosną tylko trzy stracone gole, najmniej w lidze!

Orły czeka więc w sobotę nie byle jakie wyzwanie. Rozjemcą tego pojedynku będzie sędzia Mateusz Złotnicki, na co dzień prowadzący spotkania drugiej ligi (tej, co ją nazwano pierwszą), w tym sezonie już m.in. w Tychach, Olsztynie, Katowicach i Zabrzu. Ponad pięć lat temu gwizdał nam w domowym meczu z Powiślakiem (1:7!), a ciekawostką jest, że nieobecnego wówczas jednego z arbitrów liniowych zastępował w tej funkcji... obecny prezes Orłów, Ignacy Włodek!

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Żyrzyniakiem (od 2006): 11 meczów, 7 wygranych Orłów, 1 remis, 3 wygrane Żyrzyniaka, bramki 30:26 (w sezonie 1984-85 jeszcze dwa spotkania). Najwięcej trafień dla Orłów: 4 - B. Kleszczyński, Miroński, 3 - Pyśniak

W XXI kolejce grają:

Drzewce - Hetman S, 11

Garbarnia - Cisy N, 15

Orły - Żyrzyniak S, 16

Mazowsze - Wodniak S, 12:30

Amator - Serokomla S, 17

Tęcza - Wawel S, 17

Czołówka klasyfikacji strzelców po XX kolejkach:

22 - Mariusz Frączek (Hetman)

18 - Mateusz Marcinkowski (Wodniak)

14 - Kamil Kopeć (Drzewce)