Mecz o sześć punktów

Po ostatnich minimalnych porażkach i lepszej w porównaniu do początku sezonu grze, piłkarze kazimierskich Orłów rozbudzili nadzieje kibiców na powiększenie skromnego dorobku punktowego. W najbliższą sobotę będą mieli do tego dobrą okazję - do Bochotnicy przyjedzie sąsiad z dołu tabeli, Draco Kowala.

Kowalanie zanotowali wymarzony start sezonu. Wprawdzie inaguracja przed własną publicznością zakończyła się porażką 0:2 z Wilkami, lecz później "Smoki" odniosły trzy kolejne zwycięstwa, kolejno z Bobrami (2:1), Porajem (3:0) i KS Drzewce (1:0). W następnych spotkaniach przyszło im walczyć z nieco bardziej wymagającymi rywalami i z nimi Draco już sobie nie poradziło. Przegrali oni pięć ostatnich spotkań, w tym przed tygodniem u siebie aż 1:9 z Żyrzyniakiem i jest to najwyższa porażka kowalan w bieżącym sezonie. Poza tym byli gorsi od Garbarni (0:3), Stali II (3:5), Mazowsza (0:2) i Vikinga (0:1).

W dotychczasowych pojedynkach kazimiersko-kowalańskich częściej zwyciężali ci pierwsi. W sezonie 1995/96 było 0:3 i 3:1, w sezonie 1996/97 4:0 i 0:3. W poprzednich rozgrywkach dwukrotnie okazaliśmy się lepsi (4:0 w Górze Puławskiej, gdzie graliśmy jako gospodarze i 4:2 w Kowali). Bilans bramkowy 15:9.

Sobotni mecz poprowadzi sędzia Jarzynka.

X kolejka:

Powiślak Końskowola-Garbarnia Kurów 23 października, 14:00