Młodzicy rozgromili GKS Niemce

W pierwszym meczu sezonu przed własną publicznością młodzicy starsi Orłów Kazimierz wygrali w sobotnie południe  z GKS-em Niemce 9:0. Mecz o czym dobitnie świadczy wynik miał bardzo jednostronny przebieg. Orły dominowały na rywalem od początku do końca. Wygrana mogła być o wiele wyższa przy odrobinę lepszej skuteczności i trafniejszych wyborach w ofensywie. Wynik otworzył w 7 minucie Wojciech Zachaj celnie główkując po wrzutce z rzutu rożnego Mikołaja Zachaja. Na 2:0 w 18 minucie trafił Wojtek. Znowu rożny lecz tym razem młodszy z braci Zachajów odegrał do Dominika Mirońskiego, który precyzyjnie obsłużył kapitana drużyny. Rezultat  do przerwy ustalił w 22 minucie  Mateusz Górski po dynamicznym wejściu w pole karne na raty pokonał naprawdę nieźle prezentującego się dzisiaj bramkarza gości. Orły momentami miały przygniatająca przewagę, często zakładając niemczanom hokejowy zamek. GKS może trzykrotnie gościł na połowie Orłów oddając zaledwie jeden strzał na bramkę bezrobotnego dzisiaj Szymona Podrażki. W drugiej połowie w zasadzie obraz meczu się nie zmienił. Kazimierzanie nie narzucili jakiegoś szczególnego tempa, lecz ku uciesze trenera Damiana Mirońskiego co raz próbowali rozegrać warianty ataków ćwiczone na ostatnich treningach. Wysokie prowadzenie było również okazją do dużej liczby zmian i pokazania się dla zawodników rezerwowych. Czwartą bramkę w 33 minucie zdobył Mateusz Górski wykorzystując centrę z cornera Mikołaja Zachaja. 5:0 to dzieło Wojtka, który wykorzystał błąd GKS-u tj. podanie wprost pod nogi od obrońcy rywala. Dwie minuty później kapitalny rajd lewą stroną świetnego dziś Mateusza Górskiego z najbliższej odległości kończy Wojtek. W 47 minucie doczekaliśmy się pierwszego gola w oficjalnym meczu Kacpra Lasoty. A był to atomowy strzał lewą nogą sprzed pola karnego - brawo. Dwie minuty później ponownie trafia Wojtek a zagrywał oczywiście Mikołaj. Długo szukał swojego debiutanckiego trafienia w sezonie Dominik Miroński i doczekał się w 55 minucie po asyście Wojtka.  Kolejny mecz za tydzień w Abramowie.

Orły Kazimierz - GKS Niemce 9:0 (3:0) Bramki: W. Zachaj 6', 18', 37', 39', 49', M. Górski 22', 33', K. Lasota 47', D. Miroński 55'

Skład Orłów: S. Podrażka- D. Miroński, K. Lasota, M. Włodek, B. Dzikowski, M. Zachaj, P. Bieniek, M. Górski, W. Zachaj - M. Czapla, K. Kozak, M. Walencik, M. Suszek, H. Grzegorczyk, P. Araucz, W. Syta