Młodzicy wysoko ograli Garbarnię

We wtorkowym zaległym meczu 14 kolejki spotkań Lubelskiej Ligi Młodzików Młodszych Orły Kazimierz pokonały na własnym boisku rówieśników  z Garbarni Kurów 8:1. Nasi młodzi piłkarze dominowali w tym pojedynku od początku do końca, górując nad rywalem we wszystkich aspektach piłkarskiego rzemiosła. Wynik otworzył w 6 minucie Michał Banaszek wbijając piłkę z najbliższej odległości, po tym jak kapitalnie na prawym  skrzydle szarpnął Konrad Sowa posyłając wysokie dośrodkowanie zmierzające bezpośrednio do bramki kurowian. Nie minęło 5 minut, a Orły podwyższyły prowadzenie. Antoni Zagozdon wykorzystał dogranie Jana Małeckiego i posłał woleja nie do obrony. 60 sekund później było już  3:0 po tym jak Mateusz Górski celnie główkował po centrze Antka z rzutu rożnego. Apetyt Orłów na gole w tym dniu był dość wysoki, a za jego zaspokajanie wziął się Michał Banaszek. Najlepszy zawodnik meczu w 19 minucie przeprowadził akcję meczu. Najpierw wyłuskał w środku pola piłkę po czym wykiwał czterech rywali i w sytuacji sam na sam ze stoickim spokojem precyzyjnym strzałem przy słupku zdobył 4 bramkę dla kazimierzan. W 28 minucie prostopadły lob Mateusza i Michał wyprzedza obrońców Grabarni i kompletuje hat-tricka. Tuż przed przerwą Michał ukąsił ponownie a asystował Błażej Sowa. 6:0 po pierwszej połowie. Drugą Orły zaczęły od mocnego akcentu. Rzut rożny wykonywany przez Antka i goście niefortunnie interweniują we własnym polu karnym. Później licznik goli zatrzymał się, choć sytuacji i spięć podbramkowych było dużo. Ostatni skalp dla naszych był dziełem oczywiście Michała. Garbarnia starała się o honorowe trafienie  i uzyskała je w ostatniej minucie meczu. Gratujemy  naszym zawodnikom zwycięstwa. Już w najbliższy o godz. 18.00 piątek będzie miał miejsce prawdziwy finał sezonu, gdy w ostatnim meczu rozgrywek Orły podejmą puławski Perełki.

Orły Kazimierz - Garbarnia Kurów 8:1 (6:0) Bramki: M. Banaszek 6', 19', 28', 29', 52', A. Zagozdon 11', M. Górski 12', sam. 31' - 60'

Skład Orłów:  E. Pałac, F. Mitura, P. Kałdonek, P. Nowaczek, A. Zagozdon, J. Małecki, M. Banaszek, M. Górski, K. Sowa, B. Sowa, S. Kleczewski, K. Byszewski, M. Piekoś, D. Krawiec, K. Godziszewski