Młodzież ze zmiennym szczęściem

W sobotnim meczu Lubelskiej Ligii Młodziaków Młodszych Orły bez większych problemów wygrały na wyjeździe z zaprzyjaźnionym zespołem Wawelu Wąwolnica 7:3. Od samego początku mecz toczył się pod wyraźne dyktando przyjezdnych. Orły dość łatwo stwarzały sobie sytuacje podbramkowe, ale ich ilość nie znalazła odzwierciedlenia w końcowym rezultacie. Zawodziła skuteczność, swoje wybronił również bramkarz gospodarzy. W 9 minucie spotkania silne uderzenie Michała Banaszka odbił goalkeeper Wawelu ale wobec dobitki Konrada Sowy był bez szans. Na 2:0 w 18 minucie podwyższył Antoni Zagozdon po podaniu Banaszka. Chwilę później   Antek zacentrował z rzutu rożnego i Mateusz Górski główką trafił trzeciego gola. Po dwóch minutach szybka kontra wąwolniczan przynosi im trafienie. Zmiana stron nie zmieniła obrazu meczu. Na początku drugiej odsłony piękną zespołową akcję Orłów sfinalizował Michał Banaszek (asysta Antka). W 36 minucie nasz stoper Filip Mitura wystąpił w roli skrzydłowego i po minięciu kilku rywali zgrał sprzed końcowej linii boiska wzdłuż bramki do Janka Małeckiego,  który ze stoickim spokojem dopełnił formalności. Wawel odpowiedział od razu drugim trafieniem. W 42 minucie na 6:2 podwyższył Mateusz po błyskotliwym dryblingu. W 47 minucie nasz kapitan świetnie przymierzył z rzutu wolnego, kompletując przy tym hat-tricka. Ostatni bramkowy akcent należał do Wawelu, który  w 55 minucie po faulu w polu karnym skutecznie egzekwował "jedenastkę".  Tym zwycięstwem wobec porażki Mazowsza Stężyca z Wisłą Puławy Orły zapewniły sobie na koniec sezonu trzecie miejsce. Gratulujemy świetnego wyniku trenerowi Marcinowi Lewtakowi oraz jego podopiecznym. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwa domowe mecze. Już w najbliższy wtorek kazimierzanie zmierzą się z Garbarnią Kurów, a w piątek podejmować będą mistrza ligi Perełki Puławy. Oba mecze rozpoczną się o godzinie  18.00

Wawel Wąwolnica - Orły Kazimierz 3:7 (1:3) Bramki 24', 36', 55'-karny - K. Sowa 9', A. Zagozdon 18', M. Górski 22', 42', 47' - wolny, M. Banaszek 32', J. Małecki 35'

Skład Orłów: E. Pałac - F. Mitura, P. Kałdonek, M. Piekoś, A. Zagozdon, M. Górski, J. Małecki, K. Sowa, M. Banaszek, B. Sowa, K. Godziszewski, D. Krawiec, S. Kleczewski, P. Nowaczek

Nie udało się natomiast trampkarzom starszym zakończyć sezonu zdobyczą punktową. Po meczu rozgrywanym w strugach deszczu ulegli na wyjeździe LKS-owi Kamionka 1:3. Zawody były bardzo wyrównane, a gra osłabionych kadrowo Orłów mogła się momentami naprawdę podobać. Coż z tego skoro piłka nożna nie jest łyżwiarstwem figurowym i styl gry nie ma znaczenia. Liczy się rezultat. Gospodarze dzisiaj byli skuteczniejsi, a pomogła im w tym znacznie mniej finezyjna gra od prezentowanej przez gości. W pierwszej połowie padła jedna bramka. Strzeliła ją Kamionka po tym jak nie trafił w piłkę jeden z naszych obrońców. Sytuację sam na sam z rywalem wygrał Szymon Podrażka, niestety był bezradny po dobitce z dystansu. Druga połowa zaczęła się od zdecydowanych ataków Orłów. Nie przyniosły one zmiany rezultatu. Najbliżej szczęścia był Kacper Lasota, którego strzał z wolnego trafił w poprzeczkę LKS-u. Co się nie udało naszym wyszło  miejscowym Szybka kontra i w 52 minucie było 0:2. Mecz się wyrównał. W 56 minucie najpierw Dominik Miroński wybił piłkę z linii bramkowej, a ta trafiła pod nogi rywala, którego mocny strzał kapitalną paradą odbił Szymon na rzut rożny. Po cornerze gospodarze cieszyli się niestety z trzeciej bramki. Orły dokonały roszad w składzie. I mocno zaatakowały w poszukiwaniu honorowego choć trafienia. Blisko w 65 minucie był Kacper Koza, lecz trafił w dogodnej okazji w bramkarza rywali. W 76 minucie z daleka strzelała Wojciech Zachaj. Śliska piłka wypadła bramkarzowi z rąk i wtoczyła się przy słupku do bramki. Orły zaatakowały jak szalone, ale nie starczyło czasu na zmianę wyniku. Tym samym nasz zespół zakończył zmagania ligowe na czwartej pozycji.

LKS Kamionka - Orły Kazimierz 3:1 (1:0) Bramki: 32', 46', 56' - 76' W. Zachaj

Skład Orłów: S. Podrażka - D. Miroński, K. Lasota, B. Dzikowski, M. Włodek, P. Bieniek, M. Górski, K. Kozak, K. Koza, W. Zachaj, M. Suszek, F. Ciupa