Na wyjeździe znów wygrana

Gdyby nie wpadka z Gościeradowem, można by mówić o przełamaniu złej passy. Ale i tak nie narzekajmy - Orły i tak latają znacznie wyżej niż pare kolejek temu...

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w Rykach (3-0) parenaście dni temu dodało naszym zawodnikom wiary we własne siły i niedzielny, pechowy mecz z Gościeradowem tej wiary nie zachwiał.

Mecze z Tajfunem na ich terenie były zawsze wyrównane, nie bez obaw więc jechaliśmy do Ostrowa Lubelskiego. Wszyscy kibice w liczbie 11 (!) oczekiwali zwycięstwa gospodarzy. Początek meczu był dość wyrównany, ale to gospodarze pierwsi stworzyli sobie w miarę dogodną sytuację do strzelenia bramki, na szczęście niewykorzystaną.

W 15 minucie po faulu w środku pola rzut wolny wykonywał Marcin Matyjaszek. Wszyscy spodziewali się wrzutki w pole karne, a Marcin zagrał pół górną piłkę na prawą stronę, Rafał Kamola przytomnie ją uderzył z powietrza i mieliśmy 1-0 dla Orłów! Niestety po uzyskaniu prowadzenia na pewien czas inicjatywę przejęli miejscowi. Jednak trener Tajfuna czuł co w trawie piszczy (po prostu był świadomy tego, że Tajfun jest dziś zdecydowanie gorszy od Orłów) i zgodnie z C klasowym zwyczajem nakazał w przerwie sprawdzanie tożsamości zawodników! Choć okręgówkę ciężko jest uznać za ligę zawodową to tego typu praktyki w tej klasie rozgrywkowej uchodzą za rzadkość. No, chyba że trener Oleszczuk uznał, że Michał Berliński podobny jest do Ronaldo :-)

W drugiej połowie panowały już tylko Orły. Swoją przewagę nasz zespół udokumentował w 71 minucie. Lewą stroną przedarł się Michał Berliński i pomimo asysty obrońców Tajfunu, dośrodkował do Mateusza Marcinkowskiego, a ten pewnym strzałem zdobył drugą bramkę dla naszego zespołu!

Okazje do podwyższenia wyniku mieli jeszcze Michał Berliński, Rafał Kamola i Jarek Grykałowski, jednak więcej goli już nie padło. Niestety ósmą żółtą kartkę zobaczył w tym spotkaniu Marcin Kowalik i popularny "Byko" nie zagra w meczu z Piaskovią.

W sobotę przełożony mecz w Piaskach - zawodnicy przybywajcie, bo brakuje ludzi do gry!

Tajfun Ostrów Lub. - Orły Kazimierz 0-2 (0-1)

Orły:Guzek - Chojak, Kowalik, Skowyra, Sałecki,Pięta, Grykałowski (Kusyk),Matyjaszek, Kamola, Berliński, Marcinkowski (Ziomka).