Nieznaczna przegrana młodzików.

W meczu czołowych zespołów Lubelskiej Ligii Młodzików Młodszych Orły Kazimierz przegrały na wyjeździe z Akademią Piłkarskie Perełki Puławy 0:2. Mecz, który zapowiadał się bardzo emocjonująco, nie zawiódł oczekiwań kibiców (oficjalnie nieobecnych na trybunach). Niepokonane do tej pory Perełki w przypadku porażki zostałyby wyprzedzone przez osłabione dziś kadrowo Orły, a w przypadku wygranej przesądziłyby los mistrzostwa jesieni. Taka wysoka stawka nie zdeprymowała żadnej z drużyn, które zostawiły bardzo dużo zdrowia na boisku. Pierwsza połowa, tak jak w zasadzie cały mecz była bardzo wyrównana. Gra choć utrzymywana w szybkim tempie toczyła się głównie w środku boiska, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Gospodarze jedyną bardzo dobrą dla siebie okazję zmarnowali w 18 minucie, gdy ich napastnik obił słupek bramki strzeżonej przez Emila Pałaca. Drugiej w tej odsłonie wręcz idealnej sytuacji na otwarcie wyniku nie wykorzystali kazimierzanie, gdy w 23 minucie Rafał Radkowiak chybił mając przed sobą jedynie pustą bramkę.  Po przerwie obraz gry nie zmienił się zbytnio. Bardzo ambitnie i uważnie grające Orły nie pozwalały Perełkom na zbyt wiele i na odwrót. Niestety w 45 minucie chwila nieuwagi przy krótko rozegranym przez puławian rzucie rożnym skończył się dla nas utratą bramki. Orły po niespodziewanie łatwo straconym golu dążyły do wyrównania strat. W 51 minucie niestety Perełki karcą nas ponownie. Strzał z dystansu pomimo interwencji Emila znajduje drogę do naszej bramki. Do końca meczu wynik się już nie zmienił. Wszystkim naszym zawodnikom należą się za dzisiejszą postawę duże brawa. Walką i charakterem udowodnili, że zasłużyli na wysokie miejsce w tabeli.  Zapewne najsprawiedliwszym wynikiem byłby remis, ale tym razem górą był lider rozgrywek. Za tydzień w sobotę ostatni ligowy mecz tej jesieni. O 11 w Bochotnicy podejmujemy solidnie grający dotąd zespół Mazowsza Stężyca, a będzie to już trzecia próba rozegrania tego meczu.

Akademia Piłkarskie Perełki Puławy - Orły Kazimierz 2:0 (0:0) Bramki: 45', 51'

Skład Orłów: E. Pałac - F. Mitura, M. Banaszek, P. Kałdonek, B. Sowa, J. Małecki, M. Górski, B. Niedźwiadek, K. Sowa - M. Górecki, R. Radkowiak, D. Krawiec, P. Nowaczek