Orły - Mazowsze 6:1, młodzicy obronili podium

W zaległym meczu ligowym z 7 kolejki młodzicy Orłów pewnie pokonali Mazowsze Stężyca 6:1. Był to niestety już ostatni oficjalny jesienny występ naszych piłkarskich nadziei. Przed zawodami sytuacja była jasna, bo by zachować trzecie miejsce w stawce Orły nie mogły przegrać, z kolei by Mazowsze na wyprzedziło w tabeli musiało dziś wygrać. Trener Marcin Lewtak paradoksalnie do sytuacji ogólnospołecznej dysponował dziś niemal kompletem zawodników (zabrakło tylko chorego Antoniego Zagozdona - życzymy mu dużo zdrowia). Obie drużyny pomne stawki z animuszem rozpoczęły granie. Już w 3 minucie skuteczny cios wyprowadzają goście wychodząc na prowadzenie po zespołowej akcji. Szybki "gong" nie zraził w żaden sposób Orłów. W 8 minucie do remisu doprowadził niezawodny Mateusz Górski, po długim zgraniu od naszego bramkarza Emila Pałaca. Po dziesięciu minutach ponownie skuteczny był Mateusz, a wypuścił go w uliczkę Konrad Sowa. W 23 minucie nasz kapitan powinien skompletować hat-tricka, ale nieznacznie przestrzelił w sytuacji sam na sam. Podobną okazję miał wcześniej Michał Banaszek. Do przerwy 2:1 i wynik wciąż otwarty. Po zmianie stron uwidoczniła się przewaga miejscowych, narastająca z resztą proporcjonalnie do upływu czasu. Tuż po wznowieniu gry Konrad Sowa sprytnie odklepuje do Mateusza, a ten z dystansu strzela trzeciego gola  swojego jak i drużyny. Orły nacierają coraz bardziej, Mazowsze ogranicza się do obrony jedynie z rzadka wyprowadzając kontry. W 42 minucie podwyższamy na 4:1 po golu Jana Małeckiego (asystował Mateusz). W 49 minucie solowa akcja przesuniętego do ofensywy z obrony Michała Banaszka, który wygrał pojedynek biegowy z rywalami i nie dał szans goalkiperowi Mazowsza. Ostatnim bramkowym akcentem meczu jak i pierwszej rundy był piękny strzał z dystansu naszego stopera Filipa Mitury w 53 minucie. Młodym Orłom jak i ich trenerowi należą się w pełni zasłużone gratulację zarówno za dzisiejszą wygraną jak i dotychczasową postawę. Zespół stale robi postępy a gra wygląda coraz lepiej. Wkrótce podsumujemy ich występy.

Orły Kazimierz - LKS Mazowsze Stężyca 6:1 (2:1) Bramki: M. Górski 8', 18', 32', J. Małecki 42. M. Banaszek 48', F. Mitura 53' - 3'

Skład Orłów: E. Pałac - F. Mitura, M. Banaszek, P. Kałdonek, B. Sowa, B. Niedźwiadek, J. Małecki, M. Górski, K. Sowa - P. Nowaczek, R. Radkowiak, M. Górecki, M. Żurawski, M. Piekoś, D. Krawiec, J. Podrażka, K. Byszewski