Piaskovia Piaski zakończyła jesień zwycięstwem. Mecz jak cała runda

Dla obu ekip sobotni mecz był dobrym odzwierciedleniem rundy jesiennej w ich wykonaniu. Gospodarze choć strzelili trzy bramki, to i tak byli bardzo nieskuteczni, a goście kolejny raz zagrali bez wyrazu. – Graliśmy tak, jak przez całą jesień – zgodnie stwierdzili obaj trenerzy.Piaskovia w sobotę prezentowała się znacznie lepiej i odniosła zasłużone zwycięstwo. Na ciężkim i grząskim boisku najlepiej radził sobie Tomasz Korona, zdobywca dwóch bramek. Strzelanie w Piaskach rozpoczął jednak Marek Kołodziejczyk, który „kropnął” z jedenastu metrów, nie dając szans Piotrowi Guzkowi.

Chwilę później było już 2:0, gdyż doskonałe podanie Michała Szklarza na bramkę zamienił Korona. Wynik meczu w 27 min ustalił Korona, który wykorzystał dobre zagranie Tomasza Szklarza.

– Dobrze, że ta jesień już kończy się, bo nie będziemy jej miło wspominać. Niestety, ale zawiodła młodzież, dlatego w zimie konieczne będzie uzupełnienie składu kilkoma doświadczonymi graczami – tłumaczy Mirosław Banaszek, opiekun Orłów.

Co ciekawe, pretensje do młodych zawodników miał również Grzegorz Osajkowski, szkoleniowiec Piaskovii. – Wydaje mi się, że zadowolili się samym byciem w pierwszym zespole i nie chcą juz zbytnio rozwijać się. Myślałem, że będą mocniej naciskać doświadczonych graczy – tłumaczy Osajkowski.

Piaskovia przed sezonem była typowana jako jeden z głównych kandydatów do awansu do czwartej ligi. Jednak po rundzie jesiennej piłkarze z Piask do liderującego Polesia Kock tracą aż dwanaście punktów. – Jednak wiosną do wywalczenia jest aż 45 oczek, więc wszystko jeszcze może zdarzyć się – kończy Osajkowski.

Piaskovia Piaski – Orły Kazimierz Dolny 3:0 (3:0)
Bramki: Kołodziejczyk (16), Korona (21, 27).
Piaskovia: Gwardyński – Niedzielski, Kochalski, Olender, Baryga, Kołodziejczyk (58 Duda), Bloch (58 Poniewozik), M. Szklarz, T. Szklarz (58 Pasternak), Skorek, Korona (58 Rak).
Orły: Guzek – Sałecki, Wolszczak, Chojak, Kamola, Grykałowski (46 Kusyk), Pięta, Matyjaszek, Ziomka, Marcinkowski, Berliński.
Żółte kartki: Niedzielski – Grykałowski, Pięta, Ziomka. Sędziował: Maj. Widzów: 50.

źródło:www.dziennikwschodni.pl