Powiślak 3-1 Orły

W meczu II kolejki Orły Kazimierz przegrały wyjazdowe spotkanie z Powiślakiem Końskowola 3:1. Honorowe trawienie na naszego zespołu zaliczył Dawid Matyjaszek. Początek meczu to rozpoznawanie się z obu stron, bez groźnych sytuacji podbramkowych.

Z czasem coraz większą przewagę na boisku osiągał Powiślak. W jednej z groźnych sytuacji, piłka po strzale Sebastiana Strojka odbiła się od poprzeczki. Na bramkę musieliśmy jednak czekać do 31 minuty. Piotrek Góralski dośrodkował z prawej strony w pole karne, piłkę przejął Kamil Kopeć, odegrał do Sebastiana Strojka a ten bez problemów pokonał Wojciecha Piętę. Powiślak nie rezygnował ze zdobycia kolejnej bramki. W 42 minucie po raz kolejny dośrodkowuje Piotrek Góralski a Marcin Rożek bez problemów pokonuje bramkarza rywali.
Po zmianie stron boiska gra nie zmieniła się zbytnio. Powiślak dążył do strzelenia kolejnych bramek. Sytuacja zmieniła się w 71 minucie. Marcin Rożek dostał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę i Powiślak musiał sobie radzić w dziesiątkę. Cofnięta drużyna z Końskowoli musiała odpierać bardziej zdecydowane ataki gości. Powiślak starał się groźnie kontratakować ale strzały naszych zawodników mijały bramkę gości. W 87 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, bramkarz Orłów mija się z piłką a futbolówkę w siatce umieszcza po raz kolejny Sebastian Strojek. 2 minuty później honorową bramkę dla gości strzelił Dawid Matyjaszek.
Powiślak odniósł ligowe zwycięstwo. Na przestrzeni całego meczu gospodarze byli lepsza drużyną, wynik jest sprawiedliwy.

Orły: Pięta Wojciech - Szczypa Artur, Kusyk Kamil, Grykałowski Grzegorz - (60' Ciucias Rafał), Pięta Maciek, Gembal Konrad (60' Miturski Marcin), Wolszczak Paweł, Kwaśny Artur, Ziomka Paweł - Marcinkowski Mateusz, Matyjaszek Dawid

Powiślak: Michał Bicki - Bartosz Sałecki, Rafał Banaszek, Tomasz Chabora, Przemysław Duda - Damian Kopeć (87' Rafał Antoniak), Ryszard Mączka (54' Robert Cyman), Marcin Rożek, Piotr Góralski (62' Rafał Duda) - Sebastian Strojek, Kamil Kopeć (46' Marcin Płachta)

Powiślak Końskowola - Orły Kazimierz Dolny 3:1 (2:0)