Powiślaka mecz o życie

Kazimierskie Orły po zwycięstwie nad Żyrzyniakiem czeka trudna seria gier z trzema najlepszymi zespołami w lidze - Powiślakiem, Puławiakiem i Górą Puławską. Na (oby dobry) początek spotkamy się z dobrymi znajomymi z Końskowoli.

Po dziewiętnastu kolejkach klub z Końskowoli ma na swoim koncie 45 punktów, dokładnie tyle, co jego najgroźniejszy rywal, Puławiak. W Powiślaku panuje duże ciśnienie na awans, a każda strata punktów może oznaczać przegraną na finiszu. Po falstarcie w pierwszym wiosennym meczu (0:1 z Mazowszem) podopieczni trenera Radosława Gąsiorowskiego odnieśli komplet pięciu zwycięstw (4:0 z Wilkami, 1:0 z Vikingiem, 2:0 z Bobrami, 1:0 z Żyrzyniakiem i 8:2 z Porajem). Porażka ze stężyczanami była zresztą jedyną stratą punktów na własnym terenie w całym sezonie.

Jesienne spotkanie obu drużyn w Bochotnicy zakończyło się przekonującym triumfem gości (7 do 1), a honorowe trafienie dla Orłów zaliczył Krzysztof Lipnicki. Całkowity bilans historyczny wynosi 2-1-2; kazimierzanie wygrali 2:1 w sezonie 99/00 i 5:1 w sezonie 10/11, remis 2:2 padł w sezonie 99/00, Powiślak cieszył się z trzech punktów także w 2010 (3:1). W bramkach 11:14. Warto też przypomnieć, że wśród zawodników trenera Gąsiorowskiego (także nasz ex-) mamy wielu ludzi związanych w przeszłości z naszym klubem, a są to Damian Kołcz, Kamil Kusyk, Rafał Banaszek, Marcin Rożek, Rafał Cywka, Maciej Pięta, Sławomir Radzikowski i Andrzej Rutkowski. W drugą stronę poszli Michał Bicki i Grzegorz Grykałowski, którzy grają dziś w Kazimierzu.

XX kolejka:

Powiślak Końskowola-Orły Kazimierz niedziela, 16:00