Powrót po ośmiu miesiącach

Powrót po ośmiu miesiącach

W maju murawa garbowskiego boiska przeszła renowację (fot. GTS Zawisza Garbów, fb)

W najbliższą niedzielę zawodnicy Orłów Kazimierz zagrają swój pierwszy od 10 listopada zeszłego roku mecz w oficjalnych rozgrywkach piłkarskich. W tym czasie niebiesko-żółci rywalizowali w osiemnastu sparingach z różnej klasy rywalami, prezentując się raz lepiej, raz gorzej, co może niepokoić kibiców zatroskanych o los beniaminka wpuszczonego bez wiosennych gier rewanżowych do A-klasy. Najważniejsze jednak, że ta najdłuższa w historii przerwa wreszcie się kończy. To paradoks, ale niedzielne spotkanie pozwoli nam poprawić zeszłoroczny rekord w najwcześniejszym starcie sezonu w dziejach klubu, dokładnie o jeden dzień...

 Dopiero wczoraj zakończyła się rywalizacja w Pucharze Polski na szczeblu okręgu lubelskiego sezonu 2019–20. W rozegranym na stadionie przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie finale Motor zmęczył świdnicką Avię 1:0. W tę niedzielę odbędą się półfinały wojewódzkie (Motor – Chełmianka i Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski – Unia Hrubieszów), które przybliżą wyłonienie reprezentanta województwa lubelskiego w Pucharze ogólnopolskim edycji 2020–21. Królem strzelców zakończonej edycji okręgowej został Bartłomiej Poleszak z Avii II – 8 trafień.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Orły swój powrót na murawę w grze sygnowanej przez Lubelski ZPN zaliczą w Garbowie. W ostatnim czasie na miejscowym obiekcie przeprowadzano prace techniczne na czele z wymianą murawy, zatem za trzy dni przejdzie ona swoisty debiut. Ważnym wydarzeniem w życiu klubu była czerwcowa elekcja nowego prezesa. Po dwunastu latach urzędowania Ryszarda Dadosa, za którego towarzystwo bardzo rozwinęło się infrastrukturalnie i organizacyjnie (nowy budynek klubowy, trybuny, boisko treningowe, szerokie szkolenie dzieci i młodzieży), zmienił Piotr Białkowski.

 Organizacja to jedno, ale sportowo od 2017 Zawisza tkwi na samym dnie ligowej hierarchii. Rundę jesienną minionych rozgrywek piłkarze trenera Michała Majewskiego zakończyli na piątej pozycji z sześcioma zwycięstwami i czterema porażkami (w tym pamiętne 1:5 w Bochotnicy). W garbowskim zespole nie ma gwiazd ani wyjątkowo skutecznych snajperów, ale potrafi on sprawiać niespodzianki, również pucharowe. Zawisza regularnie bierze udział w rywalizacji "tysiąca drużyn", w ostatnim czasie najlepsze wyniki osiągnął w 2017 oraz w 2018, gdy dwukrotnie osiągnął poziom 1/8 finału. W obu przypadkach zmierzyć się wówczas musiał z Powiślakiem; najpierw przegrał 0:3, a po roku... 0:19! W edycji 2019–20 uległ w pierwszej rundzie 1:4 Garbarni, choć po dogrywce (my 2:5 z Mazowszem w standardowym czasie). Nasz niedzielny rywal nie chwalił się wynikami wiosenno-letnich sparingów, ale kilkanaście dni temu zagrał i przegrał 3:4 z występującymi w eksperymentalnym składzie Gabarytami w Dęblinie.

 Nasz zespół ma dobry domowy bilans spotkań z garbowianami, wyjazdowy zaś na remis (2:4 w PP '2003, 1:0 w klasie okręgowej '2004). Dwa ostatnie nasze występy przy ul. Zawiszy Czarnego wspominamy jednak słabo – to tydzień po tygodniu 0:4 z Bogucinem i 1:4 z Drzewcami w klasie A w listopadzie 2017, gdy kluby te korzystały z gościny sąsiada...

 Przypominamy, że zwycięzca tej rywalizacji zagra tydzień później z lepszym z pary Uniszowice – Sokół Konopnica. Rozjemcą w Garbowie będzie sędzia Łukasz Drzewiecki (prowadził przegrane 1:2 spotkanie Orłów w Michowie wiosną 2019), a wesprą go na bokach Rafał Wójcik i Waldemar Niezbecki.

Bilans meczów Orłów z Zawiszą (ligowych i pucharowych): 4 mecze, 3 wygrane Orłów, 1 wygrana Zawiszy, bramki 15-6. Najwięcej trafień dla Orłów: 3 – Tomaszewski, 2 – M. Skrzypiec.

   

W 1/64 finału grają (niedziela, 18:00):

Victoria Rybczewice – Piaskovia Piaski w Piaskach

Czarni Pliszczyn – Avia II Świdnik

Ludwiniak Ludwin – Błękit Cyców 16:00

KS Nasutów – Tęcza Bełżyce

Piotrcovia Piotrków – Motor II Lublin 16:00 w Lublinie, boisko przy ul. Rusałki

GLKS Głusk – GKS Niemce w Dominowie

AF Głusk – Orion Niedrzwica w Pszczelej Woli

KS Uniszowice – Sokół Konopnica w Radawcu Dużym

GKS Niedźwiada – Polesie Kock

GKS Abramów – GLKS Michów

LKS Skrobów – LKS Kamionka

Gabaryty Dęblin – Wisła II Puławy

Żyrzyniak Żyrzyn – Mazowsze Stężyca

Amator Leopoldów-Rososz – Ruch Ryki

KS Drzewce – Serokomla Janowiec

Draco Kowala – Wawel Wąwolnica

Garbarnia II Kurów – Powiślak II Końskowola

SKS Leokadiów – Garbarnia Kurów 0:3 (walkower, Leokadiów wycofał się)

Zawisza Garbów – Orły Kazimierz

Stok Zakrzówek – Stal Poniatowa

Unia Wilkołaz – Orzeł Urzędów

Perła Rudnik – LKS Poniatowa Wieś 11:00 w Wilkołazie Pierwszym

Wisła Annopol – Tęcza Kraśnik

Iskra Krzemień – LKS Stróża

Płomień Trzydnik Duży – Janowianka Janów Lubelski

GLKS Polichna – LKS Kowalin

Sprint Wierzchowiska – Ruch Popkowice w Modliborzycach

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości