Pożegnanie z okręgówką

Piotrowiczanie wyglądają już IV ligi - czy w niedzielę marzenia się urzeczywistnią? (fot. POM-Iskra Piotrowice)

W niedzielę o godzinie 17:30 w Piotrowicach Orły rozegrają swoje ostatnie w tym sezonie spotkanie ligowe. Naszym przeciwnikiem będzie lider rozgrywek, będący już tylko o mały krok od zapewnienia sobie promocji o klasę wyżej. Oczekiwania w Piotrowicach muszą być bardzo duże, a margines błędu jest bardzo mały - nawet przy remisie z Orłami, POM może jeszcze zostać wyprzedzony przez Stal (gra u siebie z Ruchem). I dla nas i dla nich niedzielny mecz może być pożegnaniem z tą klasą rozgrywkową...

Wprawdzie dziś po raz drugi zawiódł nie tylko nas Motor, przegrywając awans w Elblągu i spuszczając definitywnie do IV ligi Lubliniankę, ale z kolei pojawiły się pogłoski o chyba poważnych problemach Victorii Żmudź, co daje jeszcze nadzieję na utrzymanie Opolaninowi i... nam. Oczywiście przy wycofaniu się Dąbrowicy i obronieniu 12. miejsca w tabeli. A do tego potrzebujemy przywiezienia trzech punktów z Piotrowic lub ewentualnie jednego (przy jednoczesnym braku zwycięstwa Iskry z Tęczą). Bliski szczęścia jest już Płomień, który teraz podejmie Wierzchowiska.

Wiosną podopieczni Konrada Maciejczyka tylko trzykrotnie zgubili punkty - przegrywając na początku z Ruchem i Perłą oraz remisując później z Granitem. Wrażenie robiły takie wyniki jak 8:0 z Tęczą czy 10:0 z Unią, ale równie istotne były prestiżowe zwycięstwa ze Stalą i Wisłą II (po 1:0). Na pochwałę zasługuje najlepsza defensywa w lidze (29 puszczonych goli) oraz trzecia w stawce ofensywa (już 76 trafień) na czele z Jakubem Baranem (26 goli). Swoje ustrzelili też Karol Kiedrzynek i Kamil Ostrowski.

Jesienne spotkanie na naszym boisku było dość wyrównane (a graliśmy z Mateuszem Kozą w obronie i Jakubem Niedzielą w środku pola) i wcale nie musieliśmy przegrać. Teraz przegrać nie możemy... Czy Orły dokonają cudu i urwą punkty zmierzającemu do mistrzowskiego tronu rywalowi? Rozjemcą w tym spotkaniu będzie Michał Kalinowski (w tym sezonie gwizdał nam jesienią z Niemcami i wiosną w Ostrowie).

Dotychczasowe mecze Orłów z POM-em:

1999/00: 0:0, 1:1 (Dudek)

2000/01: 1:0 (Dudek), 1:2 (Dudek)

2001/02: 1:0 (J. Giza), 1:3 (T. Ciucias)

2002/03: 0:1 (w Wilkowie), 1:0 (J. Skrzypiec)

2003/04: 2:0 (B. Kleszczyński 2), 2:2 (Tomaszewski 2)

2004/05: 0:4, 1:1 (Berliński; w Strzyżewicach)

2005/06: 4:2 (Lewandowski 2, Tomaszewski 2), 1:1 (Tomaszewski)

2006/07: 3:2 (B. Kleszczyński 2, D. Kubala; w Kazimierzu Dolnym), 1:0 (Marcinkowski)

2007/08: 1:3 (Kowalik), 0:3

2015/16: 0:1

Bilans: 19 meczów, 7 wygranych Orłów, 5 remisów, 7 wygranych POM-u, bramki 21:26