Przed nami mecz sezonu

Motywować na ten mecz specjalnie nikogo nie trzeba. Boje Orłów z Hetmanem zawsze były zacięte i emocjonujące. Sobotni pojedynek będzie walką o honor i prestiż, a zdobyte trzy punkty mogą okazać się bezcenne w kontekście walki o czołowe lokaty ligi.

Trudno sobie wyobrazić, aby ktokolwiek przeszkodził ekipie z Gołębia w awansie do "okręgówki". W obecnej chwili Hetman ma 8 punktów zapasu nad Powiślakiem Końskowola i 10 nad naszymi Orłami. W szesnastu spotkaniach zwyciężył czternastokrotnie (najwyżej - 10:0 w Nałęczowie), przegrał dwa razy - z Wilkami i Stalą. Poniatowej uległ także jesienią, ale odzyskał punkty walkowerem. Bilans bramkowy ma imponujący - 65 bramek zdobytych przy zaledwie 15 straconych. Bardziej skuteczny jest w spotkaniach wyjazdowych, gdzie zaliczył 41 trafień.

Do chwili obecnej graliśmy z Hetmanem jedenaście razy. Statystyki przemawiają na naszą korzyść (triumfowaliśmy sześć razy, dwa razy padł remis, trzykrotnie schodziliśmy z boiska na tarczy), choć ostatni raz wygraliśmy w listopadzie 2007 r. W bramkach jest 35-12. Barw gołębskiego klubu bronić będą znani z występów w Kazimierzu Sławomir Kursa, Piotr Guzek, Michał Stolarek, Łukasz Lewandowski, bracia Łukasz i Grzegorz Zjawieni i Bartosz Kleszczyński. Mecz poprowadzi p. Szyduk, po bokach sędziować będą pp. Rosochacz i Walasek.

Dotychczasowe mecze Orły - Hetman:

Sezon 99/00 (A klasa): 6:0 (dom) i 9:1 (wyjazd)

Sezon 04/05 (okręgówka): 5:0 (dom) i 4:0 (wyjazd)

Sezon 05/06 (okręgówka): 1:0 (dom) i 1:1 (wyjazd)

Sezon 07/08 (okręgówka): 3:0 (dom) i 1:3 (wyjazd)

Sezon 08/09 (okręgówka): 2:3 (dom) i 2:2 (wyjazd)

Sezon 10/11 (A klasa): 1:2 (wyjazd).

XVII kolejka:

Stal II Poniatowa-Cisy II Nałęczów sobota, 17; s. Sachajko

Orły Kazimierz-Hetman Gołąb sobota, 11; s. Szyduk

Bobry Karczmiska-Garbarnia Kurówsobota, 16:30; s. Kowalski

w Kurowie; Bobry gospodarzem

Poraj Kraczewice-Żyrzyniak Żyrzyn niedziela, 14; s. Jarzynka (w Poniatowej)

KS Góra Puławska-Draco Kowala niedziela, 15; s. Kasperski

Wilki Wilków-Powiślak Końskowola niedziela, 14; s. Plewik