Przegrana w meczu na remis

Nie udało się drużynie Orłów wywieźć nawet punktu z trudnego terenu w Nałęczowie. Cisy na swoim obiekcie nie straciły jeszcze w tym sezonie bramki i dziś podtrzymały tę serię.

Z powodu czasowej nieobecności dwóch pierwszych bramkarzy niebiesko-żółtych i kontuzji trzeciego, specjalnie na mecz w Nałęczowie ściągnięto z piłkarskiej emerytury Konrada Wójcika. Po odbyciu ledwie jednej jednostki treningowej nie zawiódł w trudnym dla niego sprawdzianie, ale nie pomogło nam to w osiągnięciu korzystnego wyniku. Szkoda, bowiem Cisy zaprezentowały podobną formę, co przed tygodniem Drzewce, a więc na mierny z plusem (plus za zwycięstwo). W pierwszej połówce obie ekipy toczyły wyrównany bój, choć naszym zdaniem Orły pozostawiały trochę lepsze wrażenie. Jedni i drudzy przez większą część spotkania stworzyli sobie bardzo mało jakichkolwiek sytuacji bramkowych, choć w dalszej części meczu ta statystyka nieco się poprawiła.

Miejscowi nie zdołaliby dziś wygrać, gdyby, niestety, nie pomoc naszych zawodników. W 63. minucie w polu karnym fauluje Dariusz Dusiński i jedenastkę na bramkę zamienia Daniel Kędra. Kilkanaście minut później nonszalanckie próby rozgrywania pod naszą szesnastką, głupia strata piłki i Marcin Kijek ustala wynik pojedynku... W takiej sytuacji Orły zaczęły mocniej naciskać na gospodarzy, lecz nic z tego nie wynikło. Zaznaczyć trzeba, że trochę swojego udziału miał w tym biegający wzdłuż połówki Cisów sędzia liniowy, który po zmianie stron popełnił sporo błędów i nie może dziwić, że obserwator po zakończeniu zawodów długo odczytywał mu listę jego grzechów. Ostatnie minuty graliśmy w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę za bardzo ostre wejście w nogi rywala zobaczył Amadeusz Żybura, do tego momentu chyba najpewniejszy i najlepiej sobie radzący w naszych szeregach...

Cisy Nałęczów - Orły Kazimierz 2:0 (0:0)

D. Kędra 63 k, Kijek 78

Orły: Wójcik - D. Dusiński, P. Dusiński, Kruk, Żybura - Zawiślak (60 Starczynowski), Hemperek, Matyjaszek, Kusyk (80 Ścibior) - Miroński (k), Berliński