Przełamać niemoc

fot. Łukasz Filipowski

Po trzech seriach ligowych gier piłkarze Orłów wciąż nie mają na swoim koncie ani jednego punktu. To niespotykana sytuacja od co najmniej 20 lat – w tym czasie zdarzało się w trzech pierwszych meczach ugrać ledwie jedno oczko (2000, 2005, 2011, 2012, 2016), ale zupełnego zera od co najmniej 1997 na tym etapie rundy jesiennej dotąd nie doświadczyliśmy...

Najbliższa okazja do zakończenia nieprzyjemnej passy w niedzielę, kiedy rozegramy mecz wyjazdowy z Żyrzyniakiem. W zeszłym sezonie nasi rywale zajęli w tabeli 8. miejsce (a więc tuż za Orłami), w obecnym plasują się pozycję wyżej. Ograli już u siebie 1:0 Wodniaka oraz na wyjeździe 5:1 Bogucin, lecz na własnym obiekcie nie dali też rady Hetmanowi (0:5). Najwięcej z sześciu bramek zdobytych przez podopiecznych Sebastiana Kozdroja – dwie – strzelił Mateusz Sułek.

Spotkanie posędziuje arbiter Michał Mikulski (bilans meczów Orłów z jego udziałem to po jednej wygranej i przegranej).

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Żyrzyniakiem (od 2006): 12 meczów, 7 wygranych Orłów, 2 remisy, 3 wygrane Żyrzyniaka, bramki 32:28 (w sezonie 1984-85 jeszcze dwa spotkania, ale brak danych). Najwięcej trafień dla Orłów: 4 - B. Kleszczyński, Miroński, 3 - Pyśniak

W IV kolejce grają:

Błękitni - Serokomla S, 11

Mazowsze - Bogucin S, 14

Tęcza - Amator S, 17

Wodniak - Hetman N, 15

Michów - Drzewce N, 16

Żyrzyniak - Orły N, 16

Góra - Ciecierzyn N, 17

Również w niedzielę (godzina 11:00), ale już na naszym stadionie zostanie rozegrany mecz w kategorii młodzik młodszy, w którym nasza drużyna (lider po dwóch kolejkach!) podejmie puławską Wisłę. Orlicy starsi z kolei rozegrają swój drugi turniej ligowy na boisku w Kurowie w sobotę od godziny 10:00.

----------------------------------

Ważną informacją jest zmiana zasady spadków i awansów w bieżącym sezonie. Otóż z każdej z trzech grup Klasy A po sezonie 2017-18 do Klasy B zostaną zdegradowane dwa zespoły z miejsc 13. i 14. (spaść dodatkowo może też właściwy terytorialnie zespół z miejsca 12. w jednej z trzech grup A-klasy, ale tylko przy spadku z IV ligi do lubelskiej Klasy Okręgowej trzech zespołów). Natomiast awans do Klasy Okręgowej uzyska trzech mistrzów z Klasy A oraz:

a) gdy nikt nie spadnie z IV ligi do klasy okręgowej – zwycięzca dwumeczu barażowego rozgrywanego przez dwóch najlepszych wicemistrzów Klasy A;

b) gdy z IV ligi spadnie jedna drużyna – najlepszy wicemistrz Klasy A rozegra dwumecz barażowy z 13. drużyną Klasy Okręgowej;

c) gdy z IV ligi spadną dwie lub trzy drużyny – do Klasy Okręgowej wejdą tylko zwycięzcy grup.