Spadną czy nie spadną?

fot. Draco Kowala

Regulamin rozgrywek uczy, że każdą z grup klas A opuszcza zespół, który zajmie w swojej lidze ostatnie miejsce. A co jeśli jedna z drużyn wycofa się przed sezonem? Ostatni, choć nie czternaści, a trzynaści – też polecą i tym samym Smoki zakończą swą pięcioletnią przygodę z wyższym, niż klasa B poziomem?

W trzynastu rozegranych do tej pory spotkaniach Draco nie zdołało wywalczyć żadnego punktu (komplet porażek), bilans bramkowy 7:63, a jego strata do przedostatnich w tabeli Bobrów wynosi siedem punktów. Trudno sobie wyobrazić, by kowalanie tę różnicę zniwelowali... Najwyższą jesienną porażkę zaliczyli na Orłach, gdzie przegrali aż 0:9, a aż sześć goli (!) strzelił Damian Miroński (rekord klubu). O jedno trafienie mniej skuteczni byli gracze Góry Puławskiej (wygrali 8:0), tyle samo wbiła za to Garbarnia (9:1). Najbliżej jakiejkolwiek zdobyczy nasz niedzielny rywal był w meczu II kolejki z Żyrzyniakiem na własnym terenie (0:1). W jedynym wiosennym spotkaniu uległ u siebie Serokomli 2:4, choć powinien znacznie wyżej. A przecież i Orły nie grzeszą w tej rundzie celnością strzałów... Najskuteczniejszymi w tym sezonie wśród kowalan są Piotr Kręcisz (trzy gole) oraz Jakub Sołdek (dwa trafienia).

Dotychczasowe mecze Orły - Draco*:

1994/95: ew. wyniki nieznane

1995/96: 0:3, 3:1 (?, ?, ?)

1996/97: 4:0 (?, ?, ?, ?), 0:3

2010/11: 4:0** (Marcinkowski, M. Pięta, Ziomka, R. Ciucias), 4:2 (M. Matyjaszek, Ziomka, D. Miroński, samobójcza)

2011/12: 7:0 (Starczynowski 2, D. Miroński 2, Rybkowski 2, Wanicki), 4:1 (Rybkowski, Wanicki 3)

2012/13: 0:0, 1:2 (D. Miroński)

2014:15: 9:0 (D. Miroński 6, Paczka, Kusyk, Dryk)

Bilans dostępnych wyników: 11 meczów, 7 wygranych Orłów, 1 remis, 3 wygrane Draco, bramki 36:12

*do 1999 jako LZS

**w Górze Puławskiej

Jak z powyższego wynika, Miroński ma "patent" na Kowalę. Trudno sobie wyobrazić lepszego rywala na strzeleckie przełamanie... Spotkanie poprowadzi Marcin Wójcik, pamiętany ze swojego występu na naszym stadionie z Wisłą II Puławy jesienią 2012...

W XVI kolejce grają:

Amator - Wodniak N, 14:30

Bobry - Serokomla N, 15

Cisy - Żyrzyniak S, 16

Draco - Orły N, 12

Drzewce - Mazowsze N, 16

Garbarnia - Góra N, 16

Pierwszy wiosenny mecz rozegra dziś jedyna nasza ligowa grupa młodzieżowa - w Rososzy o godzinie 13 szósty w tabeli zespół trampkarzy młodszych zmierzy się z liderem, Amatorem (do tej pory raz stracił punkty). Jesienią w Bochotnicy lepsi - 4:2 - byli goście.