Szansa na oddech

fot. KS Ciecierzyn (fb)

Jeszcze trzy spotkania pozostały drużynom lubelskich klas A do rozegrania w tej rundzie. Dla naszego zespołu każde będzie niezwykle istotne i w każdym dobrze byłoby wywalczyć jakieś punkty. W niedzielę udamy się do Ciecierzyna, gdzie czekać na nas będzie "czerwona latarnia" ligi, ostatnio jednak w przyzwoitej formie.

Team trenera Wojciecha Dąbały po czerwcowym utrzymaniu się w A-klasie niemal rzutem na taśmę, po nowym rozdaniu nadal spisuje się bardzo słabo. Brzemienna w skutkach okazała się kontuzja Bartłomieja Kuszpita (17 goli w sezonie 2017–18), którą odniósł w III kolejce w spotkaniu z Drzewcami – i nie ma teraz komu strzelać... Po serii sześciu kolejnych jesiennych porażek, Ciecierzyn, podobnie jak Orły, przebudził się i zaczął nadrabiać zaległości w zdobyczach. W ostatnim miesiącu pokonał Żyrzyniaka 2:0 i Wilki 3:0, a ostatnio wywiózł bezbramkowy remis z Wąwolnicy. Po meczu z Orłami ciecierzyniaków czeka jeszcze wyjazd do Michowa oraz kolejny niezwykle istotny domowy pojedynek z przedostatnim obecnie w stawce Wodniakiem.

Jako się rzekło, KSC plasuje się na ostatnim, czternastym miejscu z dorobkiem 7 punktów (dwie wygrane, remis, siedem porażek) i bilansem bramek 14–32. Tylko Wodniak strzelił mniej, tylko Orły straciły więcej. Najczęściej do siatki rywali trafiał Patryk Dąbrowski (4 razy).

Orły na boisku w Ciecierzynie miały po raz pierwszy wystąpić w czerwcu tego roku, ale na mecz nie dotarły. Delegowany na niedzielny pojedynek jako główny arbiter Wiktor Słomka miał już dwa tygodnie temu prowadzić grę naszych młodzików w Baranowie, ale... również nie dojechał. Czy pojutrze urzeczywistni się podwójna premiera?

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Ciecierzynem: 1 mecz, 1 wygrana Ciecierzyna, bramki 1–3. Najwięcej trafień dla Orłów: 1 – Skulimowski.

W XI kolejce grają:

Michów – Wodniak N, 13:30

Ciecierzyn – Orły N, 13

Hetman – Wawel S, 15 w Puławach

Góra Puławska – Wilki N, 14:30

Drzewce – Amator N, 14

Garbarnia – Żyrzyniak S, 11

Gabaryty – Błękitni N, 12

Czołówka klasyfikacji strzelców po X kolejce:

9 – Marcin Paprocki (Drzewce), Damian Mirowski (Gabaryty), Wojciech Kosiorek (Michów), Damian Masiczak (Amator),

8 – Mateusz Marcinkowski (Wilki), Kamil Kopeć (Drzewce), Damian Kopeć (Drzewce), Przemysław Figiel (Garbarnia).

W niedzielę o godzinie 11:00 w Michowie swoje ostatnie w tym roku wyjazdowe spotkanie ligowe rozegrają nasi młodzicy starsi. Ich rywal zajmuje obecnie ósmą, a więc czwartą od końca lokatę w tabeli, wygrywając do tej pory trzy razy i ponosząc pięć porażek. Mimo słabej pozycji michowiaków w stawce, nasi chłopcy muszą na nich uważać: w dwóch ostatnich grach GLKS ogolił Niemce 11:0, a Abramów aż... 22:2!