Tercje o różnym obliczu

Obrazek z zeszłotygodniowego sparingu Orłów (fot. Wisła Józefów, fb)

W drugim tegorocznym meczu kontrolnym piłkarze Orłów Kazimierz zremisowali dziś na sztucznym boisku KEN w Puławach z występującym w grupie II klasy B SKS Leokadiów 4:4. Nasz rywal po rundzie jesiennej zajmuje w tabeli swojej ligi trzecią pozycję.

 Najwięcej satysfakcji z gry swojego zespołu opiekun kazimierzan Damian Miroński miał po pierwszych 30 minutach. W tym okresie jego podopieczni prezentowali ładną dla oka grę i dominowali na boisku, czego dowodem było podwójne prowadzenie dzięki trafieniom Bartłomieja Hemperka (główka po wyrzucie z autu Jakuba Boneckiego i parokrotnym odbiciu się piłki od ziemi) i samego trenera (wykorzystał zamieszanie po akcji swojego zespołu, gdy bramkarz i obrońca rywali minęli się z futbolówką).

 Wyraźnie słabiej Orły radziły sobie po zmianie połów i dokonaniu kilku zmian w składzie. Problemy w ustawianiu się i współpracy między formacjami skutkowały utratą aż trzech goli: pierwszy padł po samobójczym zagraniu Michała Berlińskiego (choć jego koledzy upierali się, że chwilę wcześniej piłka znalazła się na aucie), drugi zaliczono mimo wyraźnego spalonego, a trzeci był efektywnym wykończeniem rajdu po skrzydle.

 Nasi zawodnicy w ostatniej kwarcie zdołali jeszcze odwrócić losy meczu; stało się tak dzięki jednemu z doświadczonych testowanych zawodników, który uderzając z woleja po rzucie wolnym Boneckiego wyrównał na 3:3 oraz jednemu z młodych sprawdzanych graczy, który przeprowadził uprzednio wymianę podań z "Dymkiem". Leokadiowianom nie spodobał się taki obrót spraw i ostatecznie doprowadzili do remisu, który wydaje się sprawiedliwie oddawać postawę obu zespołów. Trener Orłów chwalił swoich piłkarzy za pierwszą część spotkania i charakter przy odwróceniu wyniku od stanu 2:3, przyznał jednak również, że przed chłopakami jeszcze dużo pracy.

Orły Kazimierz – SKS Leokadiów 4:4 (2:0, 2:3)

Hemperek g, Miroński, zawodnik testowany I, zawodnik testowany III – (Berliński s), ?, ?, ?

Orły: zawodnik testowany VI (31 Lis) – Bonecki, Berliński, Guz, Zawiślak – Śpiewak – Hemperek, zawodnik testowany I – Nachowicz, Grzyb – Miroński. W polu grali ponadto: Błaziak, P. Bulzacki, Miturski, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, Lasota, zawodnik testowany VII, Borowski.

Sędziował: Komorek.

Grano 3x30 minut.

  

 Następny mecz przygotowujący Orły do wiosennej rywalizacji w klasie A odbędzie się w niedzielę 28 lutego o godzinie 19:00 z LKS Poniatowa Wieś również na puławskim boisku KEN.