Trzech na odsiecz

Trzech na odsiecz

fot. Poraj Kraczewice (fb)

Gorsze od oczekiwanych wyniki osiągane w tym sezonie przez graczy Orłów spowodowały dokonanie w tym tygodniu trzech wzmocnień drużyny, przede wszystkim w formacjach defensywnych. Naszą największą zdobyczą i nadzieją jest obrońca Bartosz Nogas, zawodnik otrzaskany z IV ligą. Pierwszą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności będzie niedzielne spotkanie ligowe z Porajem w Kraczewicach Prywatnych (godzina 11:00).

 Poraj w tabeli klasy B zajmuje ósme miejsce z dorobkiem dziewięciu punktów (trzy zwycięstwa, cztery porażki, bramki 14-20). Zdobył zatem tylko trzy oczka mniej niż Orły, a to zmusza do poważnego potraktowania przeciwnika. Tym bardziej, że w przeszłości potrafił nas zlać i to naprawdę konkretnie (patrz lista niżej). Najcenniejszym osiągnięciem tego sezonu w wykonaniu zespołu grającego trenera Dariusza Rogali wydaje się zeszłotygodniowe 3:2 w Puławach z Leokadiowem, najbardziej przykre było z kolei 3:8 ze Stalą II w Poniatowej. Najwięcej bramek wśród kraczewican mają w tym sezonie na koncie Mateusz Jarecki i Patryk Mazur (po trzy).

 Początki Wiejskiego Klubu Sportowego Poraj wiążą się z funkcjonującym od lat 60. XX wieku LZS Kraczewice (później LKS i LKS Poraj). W ostatniej dekadzie minionego stulecia Kraczewice były solidnym A-klasowcem, zajmującym czołowe miejsca w tabeli. Potem nastąpił kryzys i zespół w 2000 spadł do B-klasy. Ligę wyżej powrócił w 2009, lecz po czterech sezonach corocznej rozpaczliwej walki o utrzymanie ponownie wylądował na najniższym szczeblu, jako najlepszą do tej pory pozycję osiągając dwukrotnie dziewiątą lokatę. Teraz może być lepiej, istotne będzie starcie z Puławiakiem 3 listopada.

 Jako się rzekło, do grona uprawnionych do ligowych występów Orłów dołączyło w ostatnich dniach trzech graczy. Najmniej doświadczony w tym gronie jest Michał Zagozdon (ur. 2000), dla którego Orły są pierwszym klubem w życiu. Rywalem dla Leszka Lisa będzie powracający do kadry bramkarz Karol Szymczyk (ur. 1994), nasz wychowanek, w "pierwszych" Orłach w latach 2015–17 z bilansem 7 meczów i 11 strat. Z kolei obrońca Bartosz Nogas (ur. 1990) pierwsze szlify zbierał w czwartoligowej Lubliniance (do 2011), potem rok spędził na tym szczeblu w Lewarcie Lubartów (11-12), dłuższy okres w Hetmanie Żółkiewka (12-16, kolejno chełmska okręgówka, IV, III i znów IV liga), wreszcie dotarł do POM-Iskry Piotrowice (16-17, też IV liga). Wszędzie był podstawowym zawodnikiem, zaliczył ponad 100 występów w lidze wojewódzkiej. W minionym sezonie reprezentował barwy futsalowego All Promote Lublin zdobywając z tym zespołem mistrzostwo trzeciego poziomu ligowego i awans po barażach na zaplecze ekstraklasy (z którego chyba organizacyjnie nic nie wyszło). Udzielał się też w świdnickiej i lubelskiej lidze halowej (NEO.NET, Poker Team).

 Sędzią głównym niedzielnego meczu będzie Ernest Kamiński (klasa A, po raz pierwszy z Orłami w tej roli), na liniach pobiegają Maciej Komendarski i Seweryn Sarna.

   

Dotychczasowe mecze Orłów z Porajem (LZS, LKS):

1997/98: 3:1 (?, ?, ?), 1:6 (?)

1999/00: 5:1 (Popławski 2, Starek 2, Makarewicz), 5:0 (D. Dysput 3, Makarewicz, M. Dysput)

2010/11: 10:0 (Marcinkowski 4, D. Matyjaszek, Tomaszewski 3, Pięta, Skowyra), 4:1 (Radzikowski 3, Skowyra; w Poniatowej)

2011/12: 0:0, 2:1 (Gembal, Miroński; w Poniatowej)

2012/13: 0:4, 3:1 (Miroński 2, Wanicki)

Bilans: 10 meczów, 7 wygranych Orłów, 1 remis, 2 wygrane Poraja (LZS), bramki 33-15. Najwięcej trafień dla Orłów: 4 – Marcinkowski, 3 – D. Dysput, Tomaszewski, Radzikowski, Miroński (wg dostępnych danych, brak informacji o autorach czterech bramek z sezonu 1997–98, więc prawdziwa klasyfikacja może być inna).

   

W IX kolejce grają (niedziela):

Serokomla – Garbarnia II 14

Jaworzanka – Cisy 14 w Szczekarkowie

Stal II – Puławiak 14

Poraj – Orły 11

Zawisza – Leokadiów 12

  

Czołówka klasyfikacji strzelców po VIII kolejkach:

13 – Mirosław Hajduk (Garbarnia II)

10 – Albert Kuś (Serokomla)

9 – Bartłomiej Hemperek (Orły)

8 – Piotr Łucjanek (Serokomla)

7 – Sebastian Dziosa (Puławiak)

6 – Damian Miroński (Orły)

  

 Już po raz ostatni w tym roku w meczu mistrzowskim zaprezentuje się nasza młodzież, a konkretnie trampkarze młodsi. Ich rywalem w domowym spotkaniu będzie słabiutki GKS Niedźwiada. W siedmiu spotkaniach (które wszystkie przegrał) zdobył cztery gole, stracił... 90, jedną partię oddał walkowerem. Najbrutalniej "niedźwiadki" zostały potraktowane we wrześniu przez Orły (0:18) i przed tygodniem przez Zawiszę (1:19). Obie klęski na swoim boisku! Zapraszamy kibiców w sobotę na godzinę 11:00, rywale zapewne postarają się, aby nie kończyć jesieni z trzycyfrową liczbą po stronie strat. Posędziuje Bartosz Wawer.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości