Udany powrót po długim poście

Tak zespół Wisły prezentował się przed dwoma laty na starcie rundy wiosennej (fot. Wisła Józefów, fb)

Po trzymiesięcznej przerwie seniorska drużyna Orłów Kazimierz wreszcie wróciła na boisko. Przedłużona z odgórnych, niezależnych od sportowców przyczyn pauza od zajęć miała swój koniec w piątek 12 lutego, gdy nasi piłkarze zaliczyli pierwszą w tym roku jednostkę treningową. Dziś z kolei na boisku KEN w Puławach (sztuczna murawa) rozegrali pierwsze tegoroczne spotkanie kontrolne. W naszych szeregach wystąpiło pięciu testowanych zawodników, których personalia tradycyjnie na razie utajniamy; dwaj z nich są dobrze znani naszym kibicom, trzej kolejni to zupełnie nowe twarze.

 Rywalem naszych chłopaków była Wisła z Józefowa nad Wisłą, beniaminek grupy I klasy A, w której po rundzie jesiennej zajmuje przedostatnie, piętnaste miejsce. To o jedną pozycję lepiej, niż Orły, ale ich strata do miejsca gwarantującego utrzymanie jest większa. Poza tym bardzo źle józefowianie radzą sobie na tyłach, na koncie ligowych strat mają bowiem aż... 70 bramek (we wszystkich grupach tej ligi tylko w Krzczonowie są lepsze ananasy) i ta przypadłość dziś się potwierdziła...

 Pierwsza bramka w tym meczu padła po rzucie wolnym Tomasza Zawiślaka, gdy zagrana przezeń piłka trafiła w pośladki Damiana Mirońskiego i... wylądowała w siatce. Wisła wyrównała po wyjściu sam na sam ich gracza z Leszkiem Lisem. Na ponowne prowadzenie, którego Orły już nie oddały, wyprowadził nasz zespół Jakub Nachowicz po wymianie piłki ze swoim trenerem. Na 3:1 po zmianie stron podwyższył jeden z doświadczonych graczy testowanych, kolejne zaś trafienie znów było dziełem Mirońskiego, któremu asystował dużo młodszy sprawdzany zawodnik. W ostatniej kwarcie "Dymkowi" w rewanżu za akcję bramkową nr 2 futbolówkę dograł Nachowicz, dzięki czemu najskuteczniejszy napastnik niebiesko-żółtych skompletował hat-tricka. Ostatnim strzelcem gola dla kazimierzan był wspomniany wyżej młody asystent. W końcówce wiślacy uzyskali jeszcze drugą bramkę, wykorzystując pewne rozprężenie w obozie rywali.

Orły Kazimierz – Wisła Józefów 6:2 (2:1, 4:1)

Miroński (3), Nachowicz, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III – M. Kotulski, Zagóra

Orły: Lis (zawodnik testowany V) – Bonecki, Miturski, Berliński, Zawiślak – Grzyb, zawodnik testowany I – Nachowicz (zawodnik testowany III), Hemperek (zawodnik testowany II), Błaziak (zawodnik testowany IV) – Miroński.

Grano 3 x 30 minut.

  

 Orły mecze towarzyskie na tym samym co dziś boisku będą rozgrywać w kolejne niedziele aż do rozpoczęcia drugiej części sezonu ligowego (20/21 marca). Ich rywalami będą: SKS Leokadiów (21 lutego, godzina 11:00), LKS Poniatowa Wieś (28 lutego, godzina 19:00), Powiślak II Końskowola (7 marca, godzina 11:00) i Perła Borzechów (14 marca, godzina 11:00).