Wilczy apetyt na punkty

fot. Paweł Tusiński

Zespołu Wilków po rundzie jesiennej raczej nie rozpatrywano wśród faworytów w walce o utrzymanie w zreformowanej klasie A. Tymczasem podopieczni Jakuba Czarnoty zdobyli w dwóch wiosennych meczach cztery punkty (2:0 z Amatorem i 0:0 z samym Mazowszem), co sprawia że rywalizacja na dole tabeli nabiera rumieńców...

Wilki w tabeli zajmują obecnie 11. miejsce z dorobkiem 14 oczek (bramki 28 do 34). Piętą achillesową naszego niedzielnego rywala są wyjazdy - w dotychczasowych siedmiu jeszcze nie wygrali (nie licząc anulowanego 6:2 w Karczmiskach), aż pięciokrotnie remisując. Skuteczniej za to punktują na swoim obiekcie w Szczekarkowie, słynącym w regionie z wysokiej jakości nawierzchni.

Najskuteczniejszymi wśród Wilków są w rozgrywkach ligowych Norbert Kołodziejczyk i Grzegorz Misztal (odpowiednio 9 i 8 trafień). Wypada też nam uważać na naszego wychowanka, który przed pół rokiem przeniósł się na południe, Krzysztofa Budzisza.

Początek bardzo ciekawie zapowiadającego się spotkania w niedzielę o godzinie 11. Poprowadzi je jako sędzia główny Tadeusz Krawczyk - gwizdał już dwa przegrane przez nas mecze: 0:7 w Stężycy w 2012 i 1:3 w Drzewcach w 2014.

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Wilkami (od 1995): 11 meczów, 4 wygrane Orłów, 2 remisy, 5 wygranych Wilków, bramki 21:29 (przed sezonem 1995-96 rozegrano jeszcze 6 spotkań). Najwięcej trafień dla Orłów: 3 - Berliński, 2 - D. Matyjaszek i Wanicki, ale kwestia autorstwa większości bramek pozostaje nieznana

W XVI kolejce grają:

Hetman - Wodniak N, 14

Żyrzyniak - Serokomla N, 16

Cisy - Tęcza S, 16

Drzewce - Amator N, 16

Garbarnia - Mazowsze N, 15

Wilki - Orły N, 11

Czołówka klasyfikacji strzelców po XV kolejkach:

12 - Kamil Kopeć (Drzewce), Mariusz Frączek (Hetman)

11 - Rafał Dryk (Serokomla), Michał Berliński (Orły)

10 - Damian Miroński (Orły)