Wygarbowali skórę gospodarzom

Nasze Orły odniosły czwarte kolejne zwycięstwo w rundzie wiosennej. W ciepłe, niedzielne popołudnie pewnie pokonali w Kurowie tamtejszą Garbarnię 3-0 i umocnili się na ligowym podium.

W pierwszym kwadransie meczu nasi piłkarze mieli kilka "setek" na zdobycie bramki, wykorzystali jednak tylko jedną - autorem gola był Rafał Cywka. Kazimierzanie kontrolowali przebieg spotkania i nie pozwalali kurowianom zbliżyć się pod własne pole karne. Gospodarze w pierwszych czterdziestu pięciu minutach nie prezentowali niczego szczególnego.Niektórzy z miejscowych kibiców złośliwie sugerowali, że słabsza postawa ich piłkarzy wynika ze zmiany drewnianych ławek na trybunach na plastikowe siedziska... W 32 minucieprowadzenie naszego zespołu podwyższył Sławomir Radzikowski. Gra w ostatnich minutach pierwszej odsłony pojedynku skupiła się przed bramką Garbarni,ostrzeliwanej strzałami po dośrodkowaniach z rzutów rożnych, egzekwowanych przez Macieja Piętę. Po jednej z ostatnich akcji Pięta wpadł w pole karne i strzałem z ostrego kąta zdobył trzeciego gola.

Po zmianie stron wynik nie uległ zmianie, choć gra się wyrównała. Gospodarze próbowali zdobyć bramkę z rzutów wolnych; ich precyzyjne strzały były jednak bez zarzutu bronione przez Damiana Kołcza. Tym samym, po raz pierwszy w tej rundzie zagraliśmy na zero z tyłu. Bliski dobicia Garbarni był Damian Miroński, jednak piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole.

Sporo emocji wywołała czerwona kartka dla Tomasza Guza, pokazana za faul blisko "szesnastki" kurowian. Jeden z miejscowych kibiców przeskoczył ogrodzenie i chciał wymierzyć sędziemu sprawiedliwość; został jednak zatrzymany przez piłkarzy. Przez początek pierwszej i prawie całą drugą połowę można było usłyszeć głośno dopingujących swój zespół fanów Garbarni, nie obyło się jednak bez wyzwisk pod adresem sędziego, PZPN-u, rządu i drużyny przeciwnej. W miarę sprawnie temperował ich sympatyczny spiker.

Już za tydzień szlagier rundy rewanżowej - w Bochotnicy Orły podejmą lidera rozgrywek, Hetmana Gołąb.

KKS ,,Garbarnia" Kurów - KKS ,,Orły" Kazimierz Dolny 0:3 (0:3)

Bramki:5'-R. Cywka,32'-Sł. Radzikowski,43'-M. Pięta

Skład drużyny:D. Kołcz - M. Miturski,K. Kusyk, Ł. Skowyra, K. Gembal -P. Ziomka, P. Wolszczak (75' K. Nastaj), R. Cywka, G. Grykałowski, M. Pięta (65' D.Miroński) - Sł. Radzikowski (87' R. Lubicki).

Żółta kartka:Ł. Skowyra (Orły) -trzy- dla Garbarni

Czerwona kartka:Guz (Garbarnia) - faul

Z różnych przyczyn w meczu nie grali:J. Kalinowski, M. Karaś, D. Matyjaszek, P. Partyka, A. Rutkowski, M. Matyjaszek, R.Wanicki oraz przebywający za granicą: M. Marcinkowski.