Wyjazdowa zapaść

fot. Serokomla Janowiec (fb)

Drużyna janowieckiej Serokomli radzi sobie w bieżącym sezonie stosunkowo słabo. Po wywalczeniu piątej lokaty w poprzednich rozgrywkach, nasz najbliższy przeciwnik zajmuje obecnie dopiero jedenastą pozycję.

Ligowe punkty podopieczni doskonale znanego w naszym klubie trenera Rafała Dryka zdobywali tylko na swoim boisku – po wygranych 3:1 z Michowem i 2:1 Żyrzyniakiem oraz remisie 1:1 z Wodniakiem. Potyczki w roli gości to już jednak komplet czterech porażek (w tym aż 2:8 w Puławach z Hetmanem). Defensywa raczej nie należy do najmocniejszych stron Serokomli, bowiem w całej stawce bardziej dziurawą ma tylko Ciecierzyn.

Na pochwały w tej rundzie z pewnością zasługuje postawa Michała Chwiszczuka, który z siedmioma trafieniami plasuje się na trzeciej pozycji w ligowej klasyfikacji strzelców. Prócz wspomnianego Dryka barw janowieckiego klubu broni także dwóch innych byłych zawodników Orłów: Paweł Dusiński i Michał Stolarek (w niedzielę nie zagra – kartki).

Spotkanie Orły – Serokomla jako sędzia główny poprowadzi Michał Filip (dotąd gwizdał nam w jednym wygranym i w jednym przegranym meczu; ostatnio w sierpniu w Michowie...)

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Serokomlą: 7 meczów, 5 wygranych Orłów, 1 remis, 1 wygrana Serokomli, bramki 18:9 (do 1988 jeszcze co najmniej 12 spotkań). Najwięcej trafień dla Orłów: 3 - Miroński, 2 - Starek, Paczka, Kusyk, Berliński (ale nieznani autorzy dwóch bramek)

W X kolejce grają:

Tęcza - Błękitni S, 14

Hetman - Ciecierzyn S, 14

Żyrzyniak - Michów S, 15

Bogucin - Drzewce S, 15

Wodniak - Amator N, 12

Orły - Serokomla N, 14

Mazowsze - Góra N, 15

Najtrudniejsze z możliwych wyzwanie czeka w sobotę naszych młodzików. W południe zmierzą się bowiem wówczas w Białej Podlaskiej (sic!) z drużyną Akademii Piłkarskiej TOP-54. Białopodlaszczanie przerastają tę ligę o kilka długości, ich dorobek to siedem zwycięstw w siedmiu meczach przy 81:2 w bramkach, ale skąd u licha wzięli się w lubelskim okręgu?!