Wymagający egzamin drużyny w budowie

fot. TwojGlos.pl

Rundę wiosenną piłkarze niebiesko-żółtych rozpoczęli przyzwoicie, od pięciu punktów w trzech meczach, jednak w najbliższej kolejce o powiększenie tego dorobku będzie niezwykle trudno. Nasz wciąż docierający się po zimowym odmładzaniu kadry zespół czeka wyjazd do jednego z wielkich faworytów do mistrzostwa – który to faworyt po raz ostatni na swoim terenie poległ we wrześniu 2016...

W bieżącej rundzie prowadzone przez trenera Marcina Gajdzińskiego stężyckie Mazowsze odnotowało komplet zwycięstw (3:2 z Michowem, 4:0 z Wodniakiem i 4:1 z Hetmanem), dzięki czemu na swym koncie ma już 38 ligowych punktów za 12 zwycięstw i 2 remisy (jedyna porażka z przodownikami z Drzewc), a bilans trafień wynosi 49:12 (najlepsza defensywa w stawce). Najskuteczniejszym strzelcem w tym zespole jest dobrze pamiętany w naszym klubie Tomasz Sikora – 13 goli. Powyższe zasoby mogły być jeszcze bogatsze, lecz przed tygodniem, po wypadku busa wiozącego stężyckich graczy do Bogucina, mecz z BKS nie został rozegrany.

Sobotnie spotkanie "Rosołów" z Orłami poprowadzi jako arbiter główny Paweł Czarnota (w poprzednim sezonie gwizdał nam zwycięską grę z Hetmanem i... przegraną w Stężycy).

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Mazowszem: 12 meczów, 4 wygrane Orłów, 1 remis, 7 wygranych Mazowsza, bramki 24:32. Najwięcej trafień dla Orłów: 4 – Miroński, 3 – Migdal, Dudek, Berliński (nieznany autor jednej bramki).

W XVIII kolejce grają:

Tęcza – Hetman S, 15

Wodniak – Bogucin N, 13:30

Mazowsze – Orły S, 13

Żyrzyniak – Serokomla N, 16

Błękitni – Drzewce N, 11

Michów – Ciecierzyn N, 16

Góra – Amator N, 16

W niedzielę o godzinie 13:00 w Puławach na boisku KEN nasi młodzicy młodsi rozegrają ważne spotkanie ligowe z miejscową Wisłą (w tabeli Orły są drugie, wiślacy czwarci). Z kolei w sobotę o godzinie 10:00 prowadzący w tabeli "turnieju otwarcia" wiosennych rozgrywek LZPN na etapie 1/3 rywalizacji orlicy starsi wezmą udział w kampanii w Żyrzynie.