Znów z liderem, ale innym

fot. Piotr Siczek

Trzy tygodnie temu na inaugurację rundy wiosennej Orły podejmowały na swoim terenie przodujące A-klasowej stawce Mazowsze Stężyca. W Wielką Sobotę znów przyjdzie naszej drużynie mierzyć się z najlepszą ekipą ligi, ale tym razem będzie to... Garbarnia Kurów.

Roszada na szczycie tabeli jest efektem zeszłotygodniowej wygranej kurowian nad Rosołami właśnie (2:1 dzięki wykorzystaniu rzutu karnego w 90. minucie). Swą wysoką pozycję garbarze zawdzięczają jednak wysokiej formie przez cały sezon: w tabeli zapisane mają 11 zwycięstw, 3 remisy i tylko jedną porażkę (bramki 37:15), a ostatni raz punkty stracili 8 października (remis z Cisami). Tak więc ich zwycięstwo z Mazowszem było już siódmym z kolei. Na górze tabeli jest bardzo ciekawie - punkty gubi drużyna Marcina Gajdzińskiego, przyspieszają Drzewce i czołowe trzy zespoły dzieli od siebie w tym momencie tylko cztery punkty.

Siłą Garbarni jest kolektyw - brak w jej szeregach wyróżniającego się na tle ligi snajpera. Najwięcej trafień mają na koncie Michał Zlot (7) i były zawodnik Orłów Paweł Wolszczak (6). Pamiętamy dwa ostatnie wyjazdowe spotkania z kurowianami (0:3 i 0:6!); mamy nadzieję, że nasi gracze też pamiętają...

Sobotni mecz poprowadzi sędzia Maciej Grządziel (debiut w spotkaniach z naszym udziałem).

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Garbarnią (od 2001): 11 meczów, 5 wygranych Orłów, 1 remis, 5 wygranych Garbarni, bramki 19:26 (od lat 70. do 90. rozegraliśmy jeszcze kilkanaście spotkań, ale brak danych...). Najwięcej trafień dla Orłów: 2 - A. Kamola, reszta po jednym!

W XVII kolejce grają (sobota):

Wilki - Hetman 11

Orły - Garbarnia 15

Mazowsze - Drzewce 13

Amator - Cisy 15

Wawel - Żyrzyniak 13

Serokomla - Wodniak 11:30

Czołówka klasyfikacji strzelców po XVI kolejkach:

16 - Mariusz Frączek (Hetman)

12 - Kamil Kopeć (Drzewce), Michał Berliński (Orły)

11 - Rafał Dryk (Serokomla)

10 - Damian Miroński (Orły)