Zwycięstwo młodzików w Lubartowie

W inauguracyjnym meczu Lubelskiej Ligi Młodzików Starszych Orły Kazimierz pokonały w Lubartowie tamtejszy MOSiR 3:2. Pierwsza gra sezonu młodych Orłów był wielką niewiadomą z uwagi na ubytki kadrowe i wakacyjną absencję niektórych graczy. Na szczęście podopieczni trenera Damian Mirońskiego nie zapomnieli tego co było najlepsze w ich wykonaniu w minionych rozgrywkach. Zawody zaczęły się od ataków Orłów. Już w 6 minucie mocny strzał sprzed pola karnego Krzysztofa Kozaka  wypluwa z rękawic golkiper MOSiR-u dobitka Wojciecha Zachaja bezbłędna. Mamy 1:0. Gospodarze po utracie gola starali się szybko wyrównać, Orły również nie były bierne i dążyły do podwyższenia rezultatu. Pomimo szans z obydwu stron wynik długo się nie zmieniał. Gdy wydawało się, że dowieziemy skromne prowadzenie do przerwy w 26 minucie tracimy bramkę po składnej akcji rywali. Na szczęście w chwilę później klasyka Orłów - wrzutka z rogu Dominika Mirońskiego i piękna główka Wojtka. Kazimierzanie ponownie na prowadzeniu. Tuż przed przerwą jeszcze  bomba Krzysztofa Kozaka ląduje na poprzeczce lubartowian.  Druga połowa była bardzo wyrównana z obustronnymi szansami. Kotłowało się parę razy i to  groźnie w naszym polu karnym, na szczęście debiutujący dziś w bramce Szymon Podrażka nie dał się zaskoczyć bądź wyręczali go przytomnymi interwencjami obrońcy. W 43 minucie MOSiR ostemplował nam poprzeczkę. Pięć minut później Orły podwyższają. Piękne podanie Wojtka i strzał w samo okienko Kuby Wiśniewskiego. Za chwile powinno być już 4:1 niestety poczwórna sytuacja z udziałem Kuby, Wojtka i Mateusza Górskiego w niewytłumaczalny sposób nie kończy się bramką dla Orłów.  W ostatnich minutach wynik już nie uległ zmianie i 3 punkty pojechały do Kazimierza. Za ambitną postawę należą się brawa absolutnie wszystkim zawodnikom ze szczególnym wyróżnieniem dla wszędobylskiego Mikołaja "Rockyego" Zachaja. Co ciekawe było to pierwsze zwycięstwo tej drużyny odniesione na boisku ze sztuczną nawierzchnią (do tej pory remis i trzy porażki).

MOSiR Lubartów - Orły Kazimierz 2:3 (1:2) Bramki 26', 53' - W. Zachaj 6', 27', K. Wiśniewski 48'

Skład Orłów: S. Podrażka - B. Dzikowski, D. Miroński, M. Włodek, M. Zachaj, K. Wiśniewski, K. Kozak, M. Walencik, W. Zachaj - M. Górski, M. Suszek, M. Czapla, P. Araucz