Czas rehabilitacji

Po niespodziewanym remisie w Nałęczowie nasza drużyna utrudniła sobie walkę o zajęcie miejsca w pierwszej "trójce" A klasy. W sobotę w Poniatowej czeka nas ciężki mecz z jednym z rywali w grze o podium - Stalą II.

"Stalówka" należy do czołówki ligowej tabeli, jest drużyną grającą solidną, jak na A-klasowe warunki, skuteczną piłkę. Na 18 rozegranych meczów wygrała 9 spotkań, 5 razy remisowała, 4 razy przegrywała (0-3 po walkowerze z Hetmanem, 1-2 z Wilkami oraz 1-3 i 1-5 z Hetmanem). Najokazalsze zwycięstwa - 6-1 z Porajem i 8-4 z Cisami. W bramkach 44-32. Orły zapewne mają jeszcze w pamięci spotkanie jesienne, kiedy to po bardzo emocjonującej końcówce meczu przegraliśmy 4-5 (mimo, iż goście prowadzili już 3-0 i 4-1). Na konto Stali wpadły dotąd 32 punkty, a więc, zachowując proporcje, radzi sobie lepiej od zdegradowanej niedawno z III ligi pierwszej drużyny.

Pomysł utworzenia drużyny rezerw w Stali narodził się po zwycięstwie młodych poniatowian w Klasie Okręgowej juniorów (2005/06). Rok później zawodnicy ci, grający pod szyldem "dwójki", zajęli 2. lokatę w grupie I lubelskiej A klasy. Potem przenieśli się do "naszej" grupy i dwukrotnie plasowali się na 3. miejscu. Bilans meczów Orłów ze Stalą I jest dla kazimierzan bardzo niekorzystny - 0 wygranych, 8 porażek i zaledwie 2 remisy (mecz z 2000, kiedy wygraliśmy 4-2 zostałpowtórzony). Bramki: 10 do 27.

Łatwo więc na pewno nie będzie, ale wiemy przecież, że Orły potrafią mobilizować się na takie pojedynki; dość wspomnieć kwietniowy pogrom Powiślaka...

XIX kolejka:

Stal II Poniatowa-Orły Kazimierzsobota, 17, s. Pozarowszczyk