Na górze robi się ciasno

Najbliższa kolejka ligowa będzie nadwyczaj interesująca. Dojdzie w niej bowiem do konfrontacji czołowych drużyn naszej grupy A klasy. Powiślak podejmie Górę Puławską, Wilki zagrają z rezerwami poniatowskiej Stali, a Orły pojadą na ważny mecz do Kurowa.

W tej chwili różnica pomiędzy trzecimi Orłami a szóstą Górą wynosi zaledwie dwa punkty. Na pozycji wicelidera plasuje się Powiślak, a prowadzi, wciąż niezagrożenie, gołębski Hetman, któregosprawdzimy w następnej serii gier.

Garbarnia jest w tym sezonie drużyną bezkompromisową. W piętnastu rozegranych spotkaniach jej zawodnicy siedmiokrotnie zdobywali komplet punktów, osiem razy schodzili z boiska pokonani, a ich bilans bramkowy wynosi28-27.O dziwo, lepiej radzili sobie "w gościach", gdzie odnieśli pięć zwycięstw; na własnym terenie zdobyli tylko 6 "oczek" (po wygranych z Cisami II i Bobrami - po 4-1).W obecnej rundzie pokonali Żyrzyniaka 3-0, ulegli Stali II 0-1 i Hetmanowi 0-5. W ostatniej kolejce po raz drugi w bieżących rozgrywkach roznieśli nałęczowian, tym razem 6-1.

Jesienią po emocjonującej końcówce Orły wygrały z kurowianami 3-2 (Marcinkowski 34, Skowyra 87, Ciucias 90 - Guz 13 [karny], Hinz 52). Wcześniej potykaliśmy się w sezonie 2001/02 i dwukrotnie (4-0 u siebie i 3-0 na wyjeździe) pokonaliśmy pikującą w dół po spadku z IV ligi Garbarnię. Niedzielny mecz poprowadzi p. Rek, sekundować mu będą pp. Dziubak i Gryzio.

XVI kolejka

Wilki Wilków-Stal II Poniatowaniedziela, 16; sędziuje Kowalski