Pewne zwycięstwo młodzików

W sobotnim meczu Wojewódzkiej Ligii Młodzików Starszych Orły pewnie pokonały rówieśników z OSiR-u Biłgoraj 4:0. To spotkanie miło istotne znaczenie dla naszej drużyny, gdyż ewentualny komplet punktów w nim wywalczony zapewniłby duży komfort w postaci odskoczenia od strefy spadkowej. Podopieczni Marcina Lewtaka od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli na rywala. Orły atakowały, a przyjezdni głęboko cofnięci do defensywy upatrywali swych szans w kontrach. W 6 minucie bliski szczęścia był Konrad Sowa, ale nieznacznie chybił po centrze z rzutu rożnego. Szczelną obronę gości udało się sforsować w 15 minucie. Oskar Trześniowski otrzymał świetne podanie na dobieg od Filipa Mitury wpadł w pole karne i huknął nie do obrony. W 19 minucie omal nie było remisu, gdyby nie parada Emila Pałaca. Po chwili powinniśmy podwyższyć po niesamowitym dryblingu Antka Zagozdona - skończyło się tylko na bocznej siatce. W 23 minucie sam na sam Patryka Kałdonka broni jednak bramkarz OSiR-u. Do przerwy skromne 1:0. Po zmianie stron przewaga miejscowych jeszcze bardziej się uwidoczniła. Nieco gorzej było ze skutecznością. W 32 minucie centrostrzał Oskara z trudem na poprzeczkę odbija bramkarz. W 34 minucie wysoka wrzutka w pole karne autorstwa Oskara trafia do Mateusza Górskiego, a nasz kapitan ze stoickim spokoju mija stopera przyjezdnych, kładzie ich goalkeepera i zdobywa drugą bramkę. Po chwili jest już 3:0, gdy odbity strzał Oskara dobija do "pustaka" Konrad. Są i kolejne bramkowe okazje. W 40 minucie "sam na sam" Antka. W 42 minucie Filip uderza sprzed pola karnego i po interwencji bramkarz piłka ląduje na słupku.  W 44 minucie Mateusz przegrał  "sam na sam". Wynik meczu na 4:0 ustalił Oskar w 46 minucie po sprytnym strzale z ostrego kąta (podawał Patryk). Zwycięstwo i ogólnie postawa całego zespołu bardzo cieszą. Orły dziś zaprezentowały wyjątkowa dojrzałość jak też i cierpliwość w swojej grze. Prawdziwy test czeka kazimierzan w najbliższą środę w wyjazdowym meczu z Opolaninem (komplet zwycięstw bez straty bramki).

Orły Kazimierz - OSiR Biłgoraj 4:0 (1:0) Bramki: O. Trześniowski 15', 46', M. Górski 34', K. Sowa 35'

Skład Orłów: E. Pałac, F. Mitura, M. Banaszek, K. Trześniowski, J. Małecki, A. Zagozdon, M. Górski, O. Trześniowski, K. Sowa, B. Sowa, M. Piekoś, P. Kałdonek, K. Byszewski, S. Kleczewski