Wakacje za pasem

Wakacje za pasem

Piłkarze z Żyrzyna przed niedawnym zwycięskim meczem z Draco Kowala, od lewej: Bartłomiej Pecio, Karol Mikos, Krzysztof Kamola, Damian Goluch, Kamil Kapusta, Mateusz Sułek, Kamil Kopeć, Mateusz Witosław, Cezary Wiejak i Rafał Kapusta; poza kadrem Łukasz Kozak (fot. fanpage Żyrzyniaka)

Już jutro o godzinie 13:00 Marcin Wójcik – arbiter poza ligową klasyfikacją – da znak do rozpoczęcia ostatniego w sezonie 2021/22 meczu Orłów Kazimierz U-17 w ramach Lubelskiej Ligi Juniorów Młodszych. Niebiesko-żółci w wyjazdowym spotkaniu zmierzą z sąsiadem w tabeli, Zawiszą Garbów. Tylko jedna gra pozostała również młodzikom, ale dojdzie do niej dopiero 11 czerwca. Najwięcej pracy w ostatnich dniach przed kanikułą czeka dorosłych...

 Wśród juniorów mistrzostwo grupy pierwszej właśnie zagwarantował sobie KS Ciecierzyn. Stało się to po tym, jak jego rywal, Polesie Kock drugi raz w ostatnim czasie ogłosił oddanie rywalizacji walkowerem. Na osłodę zajmującym drugą pozycję ryczanom spod znaku Ruchu może pozostać korona króla strzelców dla Franciszka Kryczki, chyba że... na ostatniej prostej zdoła mu przeszkodzić nasz Wojciech Zachaj. O laury dla najlepszych nie muszą już troszczyć się mali zawodnicy Opolanina Opole Lubelskie z kategorii D1, którzy także nie spadną poniżej pierwszego miejsca. O kształcie klasyfikacji strzelców tych rozgrywek napiszemy za tydzień.

 Przeciwnik pierwszej drużyny Orłów, a więc Żyrzyniak (mecz w niedzielę o godzinie 17:00 na boisku w Bochotnicy), dogrywa sezon, który – choć w zasadzie udany – jest w jego wykonaniu trochę słabszy niż ten poprzedni, zakończony wicemistrzostwem i przegranym barażem o klasę okręgową. W tabeli zajmuje dziś piąte miejsce, które dało mu odniesienie czternastu zwycięstw (po prawdzie osiągnąłby je i z ciut gorszymi wynikami); poza tym osiem spotkań przegrał, a jedno zremisował. Pod jednym względem zespół ten wyraźnie odstaje od innych, mianowicie jest najbardziej "zrównoważonym" uczestnikiem zmagań, bowiem wygrywa i przegrywa w nieprzystających do siódmoligowych standardów niskich rozmiarach, najczęściej różnicą jednej-dwóch bramek. Suma zdobytych i straconych goli wynosi odpowiednio 41 i 24 (niskie liczby, szczególnie ta druga – żyrzyńska defensywa jest najtrudniejszą do skruszenia). Najwyższe wygrane Żyrzyniaka to 5:0 z Kadetem i 7:2 z Orłami, z kolei najbardziej dotkliwą była porażka 1:4 z Cisami.

 Nasz niedzielny przeciwnik to jedyny zespół z ligowej czołówki, który nie ma swojego przedstawiciela w czubie zestawienia najlepszych strzelców. Liście klubowej przewodzą Tomasz Kamola i Mateusz Sułek z dorobkiem ośmiu trafień. Co bardziej znaczące, chłopaki trenera Mariusza Abramczyka tkwią dziś w małym dołku – po serii pięciu zwycięstw, od której zaczęli wiosnę, w ostatnich pięciu grach wygrali tylko raz (2:0 z Draco), reszta to same niepowodzenia (1:2 z Cisami, 1:3 z Amatorem, 0:2 z Hetmanem i 1:2 z Wilkami).

 Konfrontacja przy ul. Kazimierskiej będzie dla gości niewątpliwie doskonałą okazją do zapomnienia o ostatnich rozczarowaniach, dla gospodarzy zaś kolejną do wydostania się ze strefy spadkowej. Każda z nich może okazać się ostatnią... Sędzią głównym będzie Michał Kalinowski z klasy okręgowej, który dotąd prowadził przynajmniej osiem naszych gier (słaby bilans 2-1-5); za chorągiewki złapią Jakub Baran (klasa A) i Weronika Wojtachnio (niesklasyfikowana).

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Żyrzyniakiem: 19 meczów, 8 wygranych Orłów, 3 remisy, 8 wygranych Żyrzyniaka, bramki 41-54. Najwięcej trafień dla Orłów: 6 – D. Miroński, 4 – B. Kleszczyński, 3 – Pyśniak.

Bilans meczów Bochotnicy z Żyrzynem (rozgrywki LZS): co najmniej 2 mecze, rozstrzygnięcia nieznane.

  

W XXIV kolejce lubelskiej klasy A (grupa II) grają:

sobota

Mazowsze – Cisy 16:00

Hetman – Draco 16:00 w Gołębiu, premiera nowego stadionu

Bogucin – Góra Puławska 17:00

niedziela

Wilki – Amator 11:00

Serokomla – Michów 17:00

Wodniak – Kadet 17:00

Orły – Żyrzyniak 17:00

  

Czołówka klasyfikacji strzelców lubelskiej klasy A (grupa II) po XXIII kolejkach:

37 – Pawło Semeniuk (Góra Puławska)

29 – Sławomir Kłys (Hetman)

27 – Marcin Paprocki (+4 anulowane, Cisy)

19 – Mateusz Próchniak (Góra Puławska)

18 – Mateusz Marcinkowski (Wilki)

15 – Dawid Bartoś (Draco)

13 – Mateusz Jakubiec (Amator)

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości