Na utrzymaniu Orląt zależy tylko trenerowi

Orły Kazimierz Dolny spadają do A klasy. Niestety, ale miejsce w „okręgówce” podopieczni Mirosława Banaszka oddali walkowerem, ponieważ nie potrafili zebrać jedenastu zawodników na mecz z Rykami. W osłabieniu nie byli w stanie skutecznie przeciwstawić się rozpędzonym rywalom i przegrali 3:9.

– Moi podopieczni znaleźli sobie nową wymówkę. Po prostu nie odbierają ode mnie telefonów. Z takim podejściem nie mają co myśleć o angażu w jakimkolwiek klubie w tej lidze. Okazuje się, że dla niektórych ogromnym problemem jest pokonanie kilkunastu kilometrów z Kazimierza Dolnego do Nałęczowa. Po zakończeniu sezonu odchodzę z Orłów. Zawiodłem się na niektórych ludziach – powiedział Mirosław Banaszek, trener Orłów.

Jego podopieczni mogli jeszcze spróbować wyrwać się ze strefy spadkowej, ale na mecz z MKS Ryki przyjechali w dziesięciu. Do 48 min wszystko układało się bardzo dobrze dla miejscowych. Orły prowadziły 3:2 i miały dużo szczęścia, bo rywale w 30 min nie wykorzystali rzutu karnego. Od 48 min szczęście opuściło zawodników z Kazimierza Dolnego.

Najpierw do wyrównania doprowadził Karol Krogulec, a chwilę później swój koncert rozpoczął Tomasz Sikora, były zawodnik Orłów. 28-letni snajper w ciągu 14 minut zdobył cztery gole i rozstrzygnął losy spotkania. W międzyczasie kontuzji pachwiny doznał Marcin Kowalik i gospodarze musieli radzić sobie w dziewiątkę.

– Jestem niezwykle zadowolony z tego, że zespół pod moją wodzą zaczął grać tak dobrze. Walczymy o jak najwyższe miejsce, bo wciąż nie wiem ile ekip opuści okręgówkę. Skąd taka metamorfoza moich podopiecznych w drugiej połowie? W przerwie powiedzieliśmy sobie kilka ostrych słów – przyznał ze śmiechem Paweł Warda, opiekun MKS Ryki.

Orły Kazimierz Dolny – MKS Ryki 3:9 (3:2)
Bramki: D. Matyjaszek (13, 17), Marcinkowski (41) – Kozdrój (7, 80), Krogulec (14, 48, 82), Sikora (50, 55, 59, 64).
Orły: Guzek – Sałecki, Banaszek, Kamola, Skowyra, J. Grykałowski, Wolszczak, Kowalik, D. Matyjaszek, Marcinkowski.
Ryki: Szlendak – Walasek, Jeżewski, Warda, Prządka, Leonarcik, Jóźwik (70 Pawlik), Gransztof, Kozdrój, Sikora (78 Ciota), Krogulec.
Żółta kartka: Krogulec. Sędziował: Grodek. Widzów: 50.

galeria:http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/tngallery?Site=DW&Date=20100612&Category=PILKA21&Artno=546369980&Ref=PH

źródło:www.dziennikwschodni.pl