Dogonili czołówkę

Rezultatem 3-1 zakończyło się sobotnie spotkanie Orłów Kazimierz z Żyrzyniakiem Żyrzyn. Tym samym kazimierzanie mocno przybliżyli się do zajęcia miejsca w czołowej "trójce" na finiszu rozgrywek A klasy.

Gospodarze zaatakowali od pierwszych minut. Potwierdzeniem osiągniętej przewagi była bardzo ładna bramka zdobyta przed Dawida Matyjaszka po podaniu spod chorągiewki rożnej Macieja Pięty. Żyrzynianie próbowali odpowiedzieć, ale ich akcje były nieporadne i jakby robione "na siłę". W 27 minucie Sławomir Radzikowski podwyższył prowadzenie i wtedy tempo gry nieco spadło. Na początku drugiej odsłony meczu trzeciego gola "zdobył" Damian Miroński. Sędzia nie był jednak wyrozumiały dla lokalnego Maradony i "ręka Boga" została ukarana żółtą kartką. Po godzinie gry na murawę weszli Ryszard Lubicki i Andrzej Rutkowski. Dla tego drugiego był to pierwszy oficjalny mecz w naszej drużynie po kilku latach przerwy. W 64 minucie soczystym strzałem popisał się Jacek Jastrzębski i dał Żyrzyniakowi nadzieję na odrobienie strat. Rywale starali się przeprowadzać szybkie kontry, nic jednak z nich nie wynikło. W 82 minucie gości dobił Radzikowski pewnie wykorzystując "jedenastkę" podyktowaną za faul na Rysiu Lubickim.

Na kolejny mecz zapraszamy na nasz stadion we wtorek, 3 maja, na towarzyskie spotkanie I drużyny Orłów z dzielnym zespołem oldboyów. Kolejna gra ligowa - za tydzień w Kurowie, a za dwa tygodnie w Bochotnicy szlagierowe starcie z Hetmanem Gołąb.

30.04.2011r. Sobota, 11:00, w Bochotnicy

KKS ,,Orły" Kazimierz Dolny - GLKS ,,Żyrzyniak" Żyrzyn 3:1 (2:0)

Bramki dla Orłów:12' - Dawid Matyjaszek,27', 82' (karny)- Sławomir Radzikowski

Bramka dla Żyrzyniaka: 64'- Jacek Jastrzębski