Podium orlików, wygrana młodzików.

W rozegranym w sobotę w Bochotnicy trzecim jesiennym turnieju zespół orlików starszych naszego klubu zajął trzecie miejsce. Tym samym uplasował się na identycznej pozycji po pierwszej serii turniejowej. Trudne warunki atmosferyczne spowodowane opadami deszczu (padał cały czas) w ogóle nie zraziły młodych adeptów piłkarstwa. W pierwszym meczu z Orłem Łaziska Orły od początku zdominowały rywala wygrywając ostatecznie 6:0. Strzelanie rozpoczął Mikołaj Kuś, po chwili podwyższył Jakub Żur (pierwsze trafienie w oficjalnym meczu - gratulacje!), kolejny gol to samobój rywali po strzale Kusia. Trzy ostatnie gole należały do reprezentujących nas Mikołajów: znowu Kusia, Włodka i Zakiewicza. Pozostałe mecze były już bardzie wyrównane. Z Garbarnią Kurów padł remis 1:1 a jego ozdobą była najładniejsza bramka turnieju zdobyta przez Mateusza Górskiego. Popularny "Milik" w swoim stylu dynamicznie okiwał trzech rywali i strzałem z zerowego kąta pokonał bramkarza Garbarni. W trzecim jeszcze bardziej zaciętym pojedynku przegraliśmy ze zdecydowanym zwycięzcą grupy - Orlikiem Dęblin 1:2. Gol dla Orłów padł po niefortunnej interwencji obrońcy rywali, który nie poradzi sobie ze znakomitym strzałem Mikołaja Zakiewicza. W ostatniej grze tradycyjnie zremisowaliśmy z Żyrzyniakiem Żyrzyn 0:0 (trzeci taki remis z rzędu).

Kolejny turniej w tej kategorii wiekowej będzie rozegrany za dwa tygodnie. Dokładnie z kim i kiedy zagrają Orły dowiemy się dopiero po ustaleniach Lubelskiego Związku Piłki Nożnej co do składu grup i miejsc rozegrania turniejów.

Orły Kazimierz - Orzeł Łaziska 6:0 Bramki: M. Kuś 2, J. Żur, M. Włodek, M. Zakiewicz, samobójcza

Orły Kazimierz - Garbarnia Kurów 1:1 Bramka: M. Górski

Orły Kazimierz - Orlik Dęblin 1:2 Bramka: samobójcza

Orły Kazimierz Żyrzyniak Żyrzyn 0:0

Skład Orłów: E. Pałac, J. Żur, M. Włodek, M. Walencik, M. Kuś, M. Górski, M. Zakiewicz, M. Peirs, W. Syta, P. Araucz

Tabela turnieju:

1. DSP UKS Orlik Dęblin   12   9:2

2. Garbarnia Kurów             7    9:4

3. Orły Kazimierz              5     8:3

4. Żyrzyniak Żyrzyn            4     7:7

5. UKS Orzeł Łaziska         0     1:18

Tabela cyklu:

1. DSP UKS Orlik Dęblin     34       11-1-0   35:4

2. Garbarnia Kurów              22        8-4-2  26:10

3. Orły Kazimierz              14        3-5-4  19:9

4. Żyrzyniak Żyrzyn             13       3-4-5   20:18

5. UKS Orzeł Łaziska           0        0-0-12  2:61

- Orka Kluczkowice wycofała się z rozgrywek.

Młodzicy młodsi Orłów Kazimierz w sobotę zmierzyli się w Końskowoli w derbowym pojedynku z miejscowym Powiślakiem. Mecz toczył się pod lekkie dyktando Orłów, które częściej gościły pod bramką rywali nie dopuszczając do większego zagrożenia pod własną. W pierwszej bezbramkowej połowie dwukrotnie w idealnej sytuacji zabrakło szczęścia Wojciechowi Zachajowi, swojej nie wykorzystał również Michał Żur. Po zmianie stron szala została przechylona na stronę Orłów dzięki Dominikowi Mirońskiemu. Najpierw fantastycznie uderzył z rzutu wolnego (z ponad 25 metrów !) w samo okienko, później podwyższył strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego. Tego dnia to właśnie stałe fragmenty gry wykonane przez kazimierzan stanowiły jak się okazało śmiertelne zagrożenie dla końskowolan. Niestety niewykorzystane sytuacje się zemściły i Powiślak zdołał zdobyć kontaktową bramkę. Na domiar złego na 10 minut przed końcem sędzia wyrzucił z boiska (kara meczu bo w tej kategorii wiekowej nie ma kartek)  Piotra Bieńka. Grające w osłabieniu Orły nie dały się stłamsić gospodarzom, co więcej były bliżej zdobycia gola - Wojtek Zachaj (harujący na całej długości i szerokości boiska) ostemplował słupek bramki Powiślaka. Mecz zakończył się zwycięstwem gości (trzecia wygrana w czterech meczach). Za tydzień w sobotę o godzinie 11.00 podejmą w kolejnych derbach groźnego Puławiaka Puławy.

Powiślak Końskowola - Orły Kazimierz 1:2 (0:0) Bramki D. Miroński 2

Skład Orłów: P. Bieniek - D. Miroński, K. Lasota, J. Żur, B. Dzikowski, S. Podrażka, W. Zachaj, M. Żur, K. Kozak, H. Grzegorczyk, M. Włodek, M. Zachaj