Turniej ORŁY CUP 2018 - rocznik 2006 i młodsi - wyniki.

W niedzielę 04 lutego w Karczmiskach odbył się drugi z tegorocznych Turniejów ORŁY CUP 2018 zorganizowanych przez nasz klub. Tym razem dla chłopców starszych niż w sobotę bo z rocznika 2006. W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn. Pierwsza faza przebiegał w dwóch czterozespołowych grupach. W grupie A rywalizowały Orły I Kazimierz (rocznik 2006), UKS Karczmiska, Avia II Świdnik i Orlik Lubartów. W grupie B Orły II Kazimierz (rocznik 2007), Powiślak Końskowola, Wisła Puławy i Avia I Świdnik. Dwie najlepsze drużyny w grupach przeszły do półfinałów, a dwie pozostałe walczyły o zajęcie 5 miejsca. Turniej zdecydowały zdominowały ekipy ze Świdnika, dochodząc bez stat (punktowych i bramkowych) do finału. W nim lepszą okazała się Avia I wygrywając z Avią II 1:0. Trzecie miejsce zajął Orlik Lubartów po wygranej z Wisłą Puławy 3:1. Nasze zespoły chociaż dzielnie walczyły to musiały zadowolić się miejscami 5 i 8. Orły I w pierwszym meczu pomimo wyraźniej przewagi bezbramkowo zremisowały z UKS-em Karczmiska. W drugim uległy ale po walce Avii II 0:2. W trzeciej grze decydującej o wyjściu z grupy po zaciętej grze przegrały z Orlikiem Lubartów 1:2 (bramka Dominika Mirońskiego). Orły II podjęły wprawdzie rękawice, ale to nie wystarczyło. Niestety przegrywały kolejno w grupie 0:2 z Powiślakiem Końskowola, 0:3 z późniejszym tryumfatorem Avią I Świdnik  oraz 0:2 z Wisłą Puławy. W meczu o lokaty 5-8 doszło do bratobójczego pojedynku Orłów. Mecz zakończył się remisem 1:1. Gola dającego prowadzenie Orłom I strzelił Mikołaj Zachaj, a wyrównującego dla Orłów II zdobył Mikołaj Zakiewicz. W karnych lepszym okazał się rocznik 2006 wygrywając 2:1. W takim rozstrzyganiu spotkań zdawały się zasmakować Orły I, bo do wyłonienia zwycięzcy w meczy o piąte miejsce z Powiślakiem Końskowola również potrzebne były rzuty karne. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2, choć to Powiślak był bliżej wygranej bo jeszcze na 40 sekund przed końcem gry prowadził 2:0. Na szczęście dla naszych w Michał Żur obudził drzemiący w nim zabójczy instynkt strzelecki i doprowadził do wyrównania. W karnych lepsze Orły I 2:1. W ostatnim swoim meczu  Orły II uległy UKS-owi Karczmiska 0:4.

Wyniki turnieju:

GRUPA A

Orły Kazimierz - UKS Karczmiska 0:0, Avia II Świdnik - Orlik Lubartów 3:0, Orły I Kazimierz- Avia II Świdnik 0:2, UKS Karczmiska - Orlik Lubartów 0:3, Orły I Kazimierz - Orlik Lubartów 1:2, Avia II Świdnik - UKS Karczmiska 3:0

1 Avia II Świdnik    9   7-0

2 Orlik Lubartów    6   5-4

3 Orły I Kazimierz  1  1-4

4 UKS Karczmiska 1  0-5

GRUPA B

Powiślak Końskowola - Orły II Kazimierz 2:0, Wisła Puławy - Avia I Świdnik, Powiślak Końskowola-Wisła Puławy 0-1, Avia I Świdnik - Orły II Kazimierz 3-0, Wisła Puławy - Orły II Kazimierz 2-0, Powiślak Końskowola - Avia I Świdnik 0-3

1 Avia I Świdnik                9    7-0

2 Wisła Puławy                6    3-1

3 Powiślak Końskowola    3    2-4

4 Orły II Kazimierz         0   0-7

Mecze o miejsca 5-8

Orły I Kazimierz - Orły II Kazimierz 1-1  karne 2-1,      Powiślak Końskowola - UKS Karczmiska 3-1

Półfinały

Avia II Świdnik - Wisła Puławy 1-0,       Avia I Świdnik - Orlik Lubartów 5-0

Mecz o 7 miejsce: UKS Karczmiska - Orły II Kazimierz 4-0

Mecz o 5 miejsce: Orły I Kazimierz - Powiślak Końskowola 2-2 karne 2-1

Mecz o 3 miejsce: Orlik Lubartów - Wisła Puławy 3-1

Finał: Avia I Świdnik - Avia II Świdnik 1-0

Końcowa kolejność

1 Avia I Świdnik, 2 Avia II Świdnik, 3 Orlik Lubartów, 4 Wisła Puławy, 5 Orły I Kazimierz, 6 Powiślak Końskowola, 7 UKS Karczmiska, 8 Orły II Kazimierz

Skład Orłów I: Piotr Bieniek, Dominik Miroński, Mikołaj Zachaj, Wojciech Zachaj, Amadeusz Pawłowski, Michał Żur

Skład Orłów II: Bartosz Dzikowski, Jakub Żur, Mikołaj Włodek, Wiktor Syta, Mikołaj Zakiewicz, Mateusz Walencik, Mikołaj Suszek, Patry Araucz, Przemysław Kępiński

KKS Orły Kazimierz serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli nas przy organizacji turnieju, a w szczególności: Rejonowej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu "ZGODA" w Kazimierzu Dolnym, Panu Burmistrzowi Kazimierza Dolnego, Panu Przewodniczemu Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym, Restauracji Black Bull w Puławach, Piekarni Sarzyński w Kazimierzu Dolnym oraz wszystkim zaangażowanym rodzicom zawodników.