Zatrzymać Czekaja

Rozgrywki ligowe sezonu 2011/2012 wkraczają w decydującą fazę. W najbliższą sobotę w meczu na szczycie, w samo południe, Powiślak podejmie Puławiaka. Pięć godzin później czwarta drużyna w tabeli, Góra Puławska, powalczy w Bochotnicy o punkty z Orłami Kazimierz.

Po rozegranych do tej pory spotkaniach Orły - Góra, można dojść do wniosku, że "Pomarańczowi" zdecydowanie nie leżą kazimierzanom. Jedyne zwycięstwo mogli sobie przypisać dzięki walkowerowi.W sezonie 2009/2010, który zakończył się dla obu klubów bardzo smutno - degradacja z okręgówki - w Bochotnicy padł bezbramkowy remis, w Górze zaś na boisku było 2:2 (jak wyżej wspomnieliśmy, wynik ten zweryfikowano później na niekorzyść gospodarzy). Po spadku zagrano trzy mecze i były to trzy triumfy "Oranje" - przed rokiem 2:0 u siebie i 3:1 w gościach, jesienią 2011 2:1 w Górze. We wszystkich tych trzech spotkaniach najskuteczniejszy był wyborowy strzelec naszych sobotnich rywali - Paweł Czekaj, który wpisywał się na listę trafiających pięciokrotnie. Nic w tym dziwnego, od lat należy on do czołówki listy strzelców, zarówno w V lidze, jak i w A-klasie, najczęściej wieńcząc sezon koroną króla strzelców.

Po 21. kolejkach Klub Sportowy z Góry plasuje się na czwartej pozycji w tabeli, dając się wyprzedzać Vikingowi Leśniczówka gorszym bilansem spotkań bezpośrednich. Drużyna uzyskała dotychczas 40 punktów, odnosząc 12 zwycięstw (najokazalej 11:3 z Draco i 8:0 z Porajem), 4 razy remisując (za każdym razem po 2:2) i 5 razy przegrywając (wiosną z Bobrami, Mazowszem i Vikingiem). Do siatki rywali trafiała 65 razy, goli straciła 35.

XXII kolejka:

Powiślak Końskowola-Puławiak Puławy sobota, 12