Żegnaj, A-klaso?

Żegnaj, A-klaso?

Piłkarze Orłów wypatrują już wakacji i psychicznego wytchnienia po frustrującym dla nich i kibiców sezonie

W sobotę 18 czerwca o godzinie 18:00 – łatwo zapamiętać –​ Orły Kazimierz rozegrają ostatnie spotkanie sezonu 2021/22. Do Bochotnicy przyjedzie tym razem zespół Draco Kowala, który zdążył już sobie zapewnić utrzymanie na tym poziomie ligowym. Zgodnie z zasadami gry gospodarze w tym momencie są już w B-klasie, a ostatnie nadzieje co do uniknięcia spadku nie są w żaden sposób związane z wynikiem sobotniego meczu kazimierzan.

 Już tylko kilka miejsc w tabeli naszej grupy nie ma jeszcze drużyny przypisanej do siebie na zakończenie rywalizacji w sposób ostateczny. Matematyczną, ale przyznajmy że niezbyt realną szansę na przejęcie zajmowanej przez Cisy Nałęczów drugiej lokaty ma ciągle Hetman Gołąb (w przypadku remisu w Nałęczowie i wygranej gospodarzy w Gołębiu finalnie lepsza będzie drużyna trenera Jarosława Gowina); poza tym przetasowania mogą dotyczyć ekip z miejsc od dziewiątego do dwunastego, czyli Michowa (26 punktów), Mazowsza (24), Draco (24) i Bogucina (23 oraz korzystny wynik dwumeczu z GLKS). W Nałęczowie nerwowo oczekiwać będą na wieści z IV ligi – nawet jeśli wygrają ostatni mecz, to powalczą w play-off o klasę okręgową ze Stokiem Zakrzówek tylko pod warunkiem utrzymania się w lidze wojewódzkiej POM-Iskry Piotrowice (wystarczy do tego remis z Huczwą Tyszowce). Gdyby piotrowiczanom się nie powiodło, w barażu znajdzie się Stok i trzynasty zespół klasy okręgowej. Kibiców Cisów, no i ewentualnie Hetmana, interesować będzie też rezultat meczu grupy III klasy A Trawena Trawniki – Tur Milejów (ten ostatni zespół zapewnił już sobie awans). Trawniczanie mają 55 punktów, Cisy 56, a Hetman 54 (dla porównania Stok na zakończenie 61). To, czy jeśli wicemistrz grupy II osieroci ją uzyskaniem promocji, powstała luka zostanie zapełniona najwyżej sklasyfikowanym spadkowiczem (Orły) – jest już pytaniem do organizatora rozgrywek...

 "Zimowy okres przygotowawczy przepracowaliśmy bardzo dobrze, na dużej intensywności, przy wysokiej frekwencji zarówno na treningach jak i na meczach sparingowych" – ten facebookowy wpis oczywiście nie dotyczy Orłów, tylko Draco, który w rundzie wiosennej zdobył dwa punkty więcej od piłkarzy trenera Damiana Mirońskiego i obronił wypracowaną jesienią przewagę. Jedenastą lokatę daje im siedem zwycięstw i trzy remisy przy piętnastu porażkach (oficjalna różnica goli to 40-80, najwięcej dla smoków – piętnaście – strzelił Dawid Bartoś). Na boisku wyglądało to ciut inaczej i bez dwóch walkowerów bilans meczowy wyniósłby 6-3-16, bramkowy zaś 39-90, co oznacza najbardziej dziurawą obronę w lidze, lecz niewiele gorszą od Orłów.

 Gdyby nie wrześniowa organizacyjna wpadka Cisów w Kowali Drugiej (10:1 –> 0:3), wiktoria Orłów w sobotni wieczór dałaby im utrzymanie – to fakt, ale zamiast tego wypada chyba napisać, że gdyby nie listopadowa sportowa wpadka Orłów w Kowali Drugiej (1:3), wiktoria Orłów w sobotni wieczór dałaby im utrzymanie. Największym w ostatnich miesiącach sukcesem futbolistów prowadzonych przez Adriana Kowalskiego jest chyba jednak wysokie 5:0 w Michowie; poza tym ograli Mazowsze (3:2), dwukrotnie Kadeta (2:0 i 2:1) oraz Wilki (2:1). Cenne punkty ugrali też w Janowcu (2:2) oraz u siebie z Bogucinem (3:3) i Wilkami (2:2). Najwyższe porażki to z kolei niedawne 0:10 w Gołębiu na inaugurację nowego stadionu, 1:10 z Wodniakiem (zweryfikowane na 0:10), a także 0:7 z Górą Puławską.

 Sędzią meczu Orłów z Draco będzie Miłosz Grzelak (klasa A); dwa poprzednie mecze naszego zespołu prowadzone przez tego arbitra zakończyły się kolejno zwycięstwem i porażką. W roli asystentów Grzelaka popracują Bartosz Wawer (klasa B) i Łukasz Kołodziejczyk (klasa A).

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Draco (rozgrywki PZPN): 11 meczów, 7 wygranych Orłów, 1 remis, 3 wygrane Draco, bramki 43-14. Najwięcej trafień dla Orłów: 16 (!!!) – D. Miroński, 4 – Wanicki, 3 – Rybkowski.

Bilans meczów Orłów z Kowalą/Draco (rozgrywki LZS): 4 lub 6 meczów, co najmniej 2 wygrane Orłów, co najmniej 2 wygrane Kowali/Draco, bramki 7-7.

  

W XXVI kolejce lubelskiej klasy A (grupa II) grają:

środa

Serokomla – Żyrzyniak 18:00 (3:5)

sobota

Hetman – Wilki 11:00

Wodniak – Amator 16:00

Bogucin – Kadet 18:00

Orły – Draco 18:00

Mazowsze – Góra Puławska 18:00

Cisy – Michów 18:00

  

Czołówka klasyfikacji strzelców lubelskiej klasy A (grupa II) po XXV kolejkach:

40 – Pawło Semeniuk (Góra Puławska)

33 – Sławomir Kłys (Hetman)

29 – Marcin Paprocki (+4 anulowane, Cisy)

19 – Mateusz Próchniak (Góra Puławska), Mateusz Marcinkowski (Wilki)

15 – Dawid Bartoś (Draco)

14 – Mateusz Jakubiec (Amator)

Komentarze

Dodaj komentarz
  • Roman tęga pała napisał
    No cóż, powiem tylko tyle: jak się jest takim słabym, że nie jest się w stanie utrzymać na takim "kosmicznym" poziomie, jak A-klasa, no to trzeba po sezonie liczyć na cuda, że może coś się wydarzy... Mam dobrą radę: jak trochę potrenujecie, to zgłoście się ponownie, bo pozycja w tabeli mówi wszystko!!!

  • Faraon napisał
    Sprawa uzupełnienia ewentualnej luki w A klasie pojawiła się już przed tym sezonem, poruszyłem ją więc w mailu do ówczesnego przewodniczącego WG LZPN Konrada Krzyszkowskiego. Otrzymałem taką odpowiedź: "Wolne miejsce zajmie zespół z tej grupy z której będzie zwycięzca barazu.". Choć może coś się zmieniło?

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości