B-klasa - czyściec czy piekło?

Krótka, lecz bardzo obfita w wydarzenia była letnia przerwa w naszym klubie. Doszło bowiem do wielu zmian, a opinię o ich słuszności będzie można sobie wyrabiać już od najbliższej niedzieli. W pierwszym meczu nowego sezonu Orły podejmą w Bochotnicy LKS Wandalin.

Funkcję trenera od 7 sierpnia pełni Rafał Dryk, znany przede wszystkim z wieloletniej gry w puławskiej Wiśle. Do roszad doszło również w kadrze zawodniczej (szczegóły niżej). Wzmocniono naszą "piętę Achillesową" z minionego sezonu, a więc napad. W okresie przygotowawczym rozegrano cztery mecze kontrolne (wygrana i trzy remisy), a występ naszej drużyny przeciwko, bądź co bądź, A-klasowemu Zawiszy skłania do uzasadnionego optymizmu przed spotkaniami ligowymi. Pamiętajmy jednak, że B-klasowa rzeczywistość może nieraz zaskakiwać - przekonały się o tym w ostatnim czasie Serokomla, czy druga drużyna Opolanina, która "docierała się" dość długo...

Przybyli: Jakub Niedziela (juniorzy Wisły Puławy), Michał Berliński (Czarni Dęblin), Rafał Dryk (Energia Kozienice), Damian Wiśniosz (Powiślak Końskowola)

Odeszli: Rafał Ciucias (bez klubu), Artur Chabora (?), Konrad Gembal (bez klubu), Daniel Osiak (?), Rafał Wanicki (Powiślak Końskowola), Damian Rybkowski (KS Zaborze)

Pierwszym rywalem kazimierzan będzie Ludowy Klub Sportowy z Wandalina. Zespół ten bierze udział w rozgrywkach ligowych od jesieni 2009 (początkowo klasy C, a po jej likwidacji w 2012 - klasy B). W minionym sezonie zajął 7. miejsce w czternastozespołowej stawce. Zdobył 42 punkty, 14 razy wygrał, 12 razy przegrał (bez remisu!), w bramkach 83 do 55. Najwyższa wygrana to 9:1 z Poniatową-Wsią i 8:0 z Tęczą II, najwyższa porażka - 1:5 z Pogonią Trzebiesza. Drużyna występuje na boisku w Janiszkowicach. Niedzielny mecz z Orłami będzie oczywiście pierwszym w historii kontaktem obu klubów.

W I kolejce grają (niedziela, 17):

LKS Poniatowa-Wieś-LKS Elżbieta

Błękitni Kierz-Victoria Wolica

Orły Kazimierz-LKS Wandalin

Jaworzanka Rogów-Opolanin II Opole Lubelskie niedziela, 13 | Bochotnica

Pogoń Trzebiesza-Czarni Puszno Godowskie

KS Zaborze-Dąbrowiak Dąbrowa Wron.

Tęcza II Bełżyce-Wisła Józefów sobota, 17

W sobotę zapraszamy na VI Memoriał Tadeusza Kotowskiego. Rozgrywany tradycyjnie pod koniec czerwca towarzyski turniej poświęcony pamięci zmarłego w maju 2006 sympatyka i dobrodzieja naszego klubu przełożono o dwa miesiące. W tym roku udział weźmie aż osiem zespołów - KKS Orły Kazimierz, Dubler Opole Lubelskie (dziewczyny i chłopcy), Puławiak Puławy, Serokomla Janowiec, Orlik Nowodwór, Tęcza Bełżyce i Garbarnia Kurów. Start wyznaczono na godzinę 9:30.

Tradycyjnie zapraszamy też do popróbowania sił i szczęścia w naszym typerze. Obstawiać można wszystkie mecze grupy opolskiej klasy B. W sezonie 2012/13 najlepszym "nosem" mógł pochwalić się DanielG. Zasady są proste - za prawidłowe wskazanie wyniku spotkania otrzymuje się trzy punkty, natomiast za prawidłowe wytypowanie rozstrzygnięcia (tj. zwycięskiej drużyny lub obstawienie remisu, bez względu na liczbę zdobytych przez zespół goli) - jeden punkt. Klasyfikację generalną można znaleźć po lewej stronie serwisu. Będzie ona aktualizowana po każdej kolejce. Wynik obstawiać można do 30 minut przed pierwszym gwizdkiem.

Tabela wszech czasów Ligi Typera (2009-2013):

1. KOKOSZ. - 410 pkt.

2. DanielG - 297 pkt.