Eskapada do Kierza

Migawka z zeszłotygodniowego meczu w Kierzu Błękitni - Elżbieta (1:0, fot.: GLKS Elżbieta)

Już w niedzielę w B-klasie kolejna ligowa kolejka, a w niej wyjazdowy mecz seniorów Orłów z Błękitnymi Kierz. Dzień wcześniej swoje spotkania rozegrają nasi juniorzy (w Bochotnicy z Górą Puławską o 11:00) oraz młodzicy (w Kurowie z Garbarnią o 17:00).

Ludowy Zespół Sportowy Błękitni Kierz zgłosił się do B-klasy przed sezonem 2009/10. Premierowe rozgrywki Błękitni ukończyli na miejscu siódmym, lecz po dwóch kolejnych plasowali się drugim stopniu podium. Sezon 2012/13 mieli trochę słabszy (5. lokata), lecz nadal zespół ten można zaliczać do czołowych w lidze. Po trzech seriach gier obecnych rozgrywek kierzanie mają sześć "oczek" na koncie - zwyciężyli Wolicę 8:0 i Elżbietę 1:0 oraz przegrali z Poniatową 0:2. Z Orłami jeszcze nigdy nie grali.

Co ciekawe, podstawowym graczem Błękitnych jest niejaki Tomasz Greczkowski, urodzony w 1962, a więc o rok starszy od naszego Darka Dusińskiego. Szykuje się ciekawy pojedynek...

W IV kolejce grają:

GLKS Elżbieta-Dąbrowiak Dąbrowa Wron. niedziela, 11 | Opole Lub.

Czarni Puszno Godowskie-Wisła Józefów niedziela, 11

Opolanin II Opole Lubelskie-Tęcza II Bełżyce sobota, 16