Godzilla kontra Mechagodzilla II

25 meczów, w których margines błędu był minimalny. 25 meczów, w których jedni popisywali się niebywałą skutecznością, drudzy ponadto świetną grą w obronie. 25 meczów, po których los doprowadził oba zespoły do ostatniego meczu i ostatecznego starcia. Scenariusz jak w kiczowatym, amerykańskim filmie, ale czyż życie nie pisze często właśnie takich scenariuszy...?

Opolanie jesienią dwukrotnie zgubili punkty, raz remisując i raz przegrywając. Orły przegrały raz - właśnie w Opolu, i to aż 0:3. Wiosną obaj rywale zaliczyli komplet zwycięstw, choć parokrotnie musieli ratować się z nieciekawej sytuacji. "Żółto-niebiescy" mają dwa punkty więcej, tak więc wystarczy im remis, na który grać nie zamierzają, ale dobrze mieć taki atut. Bilans bramkowy Orłów to 164 do 33; ogrom zdobytych goli plasuje ich na drugim miejscu w Polsce, za Budowlanymi II Lubsko (OZPN Zielona Góra). W Bochotnicy zaś bilans ten to 84 do 6. Statystycznie, o ile goli strzelają na swoim i obcym boisku prawie po tyle samo (6-7), to na własnych śmieciach tracą 3,5 razy mniej bramek. Opolanie pozostają za to niemal jednakowo skuteczni w obronie i w ataku w Opolu i w gościach (interesująca nas przed najbliższym meczem różnica to 45 do 9)... Jesienna wygrana gospodarzy na stadionie Mariana Drańskiego przerwała passę Orłów 12 kolejnych zwycięstw i pozbawiła wyrównania rekordu meczów bez porażki (13 spotkań z 1999).

Spodziewamy się, że w niedzielnie przedpołudnie na trybunach naszego stadionu zasiądzie mnóstwo kibiców, nie tylko rywalizujących na boisku drużyn. Podobna sytuacja, jak w "naszej" grupie, wytworzyła się w III grupie lubelskiej B-klasy pomiędzy Krężnicą Jarą a Kadetem Lisów. Wprawdzie to najniższy szczebel ligowy, ale oba spotkania już teraz budzą ogromne emocje, nie tylko ze względu na walkę o mistrza. Czy druga pozycja w tabeli da awans lub możliwość gry w barażach - za wcześnie, by na to pytanie odpowiadać...

Dotychczasowe mecze Orły - Opolanin II:

2013/14: 0:3

Bilans: 1 mecz, 1 wygrana Opolanina II, bramki 0:3

W XXVI kolejce grają:

GLKS Elżbieta - Tęcza II Bełżyce niedziela, 11 | Janiszkowice

SKS Zaborze - Wisła Józefów niedziela, 14

Pogoń Trzebiesza - Dąbrowiak Dąbrowa Wron. niedziela, 11

Jaworzanka Rogów - Czarni Puszno Godowskie niedziela, 17

Orły Kazimierz - Opolanin II Opole Lubelskie niedziela, 11

Błękitni Kierz - LKS Wandalin niedziela, 11

LKS Poniatowa Wieś - Victoria Wolica 3:0, vo.

Ostatni mecz zagrają w sobotę o 11 na naszym boisku młodzicy. Ich rywalem załoga Czarnych Dęblin. Młode Orły wygrają ligę tylko w przypadku wygranej i straty punktów Cisów Nałęczów w meczu z Sokołem Konopnica.