Jedenaście meczów bez zwycięstwa

fot. Wilki Wilków (fb)

Do dziewiątej serii gier musiały w tym sezonie czekać Orły na pierwsze ligowe zwycięstwo. Wilki z Wilkowa wygrały wprawdzie dwukrotnie w I i II kolejce (3:2 z Michowem i Wawelem), ale od tamtej pory drużynie trenera Marcina Zielińskiego udało się ugrać tylko cztery remisy... Niedzielny mecz Wilki – Orły będzie dla obu stron znakomitą okazją na podreperowanie punktowego dorobku.

Wilkowiacy plasują się w tabeli na 13. miejscu z dorobkiem 10 punktów i bilansem bramek 19-38. Wspomniane remisy odnotowali w konfrontacjach z Draco i Hetmanem (po 2:2) oraz z Gabarytami (3:3) i ostatnio Kadetem (0:0). W innych ciekawych spotkaniach uchronili się od strzeleckiej deklasacji z Drzewcami (tylko 0:2), ale z Żyrzyniakiem i Amatorem było już gorzej (odpowiednio 0:5 i 1:6). Najwięcej goli na swoim koncie mają Damian Walasek (cztery) oraz Sebastian Dziwisz i Grzegorz Misztal (po trzy).

Ewentualne zwycięstwo gospodarzy może oddalić ich od strefy spadkowej, w przypadku sukcesu gości wygrana dałaby im jeszcze nadzieję na wygramolenie się przed zimą z "miejsc zagrożenia".

Po raz pierwszy mecz Orłów poprowadzi jako arbiter główny Damian Kuźniak (klasa okręgowa), na bokach wesprą go Bogdan WojtachnioPiotr Pożarowszczyk.

Bilans dotychczasowych meczów Orłów z Wilkami (rozgrywki PZPN): 12 meczów, 5 wygranych Orłów, 2 remisy, 5 wygranych Wilków, bramki 21-25. Najwięcej trafień dla Orłów: 4 – Berliński, 3 – Miroński, 2 – Matyjaszek, Wanicki, Pyra.

W XIV kolejce grają:

Amator – Bogucin N, 14

Draco – Wawel S, 14

Żyrzyniak – Michów N, 13

Wodniak – Góra Puławska N, 11

Wilki – Orły N, 11

Gabaryty – Wawel N, 12

Serokomla – Hetman S, 13

Drzewce – Skrobów N, 13:30 w Puławach, boisko KEN

Czołówka klasyfikacji strzelców po XIII kolejkach:

17 – Marcin Paprocki (Drzewce), Sławomir Kłys (Hetman)

15 – Michał Chwiszczuk (Drzewce)

13 – Dawid Bartoś (Draco)

12 – Dominik Szymanek (Drzewce)

Zaległy mecz trampkarzy Orłów z Błękitem Cyców, który miał zostać rozegrany w sobotę 7 listopada o godzinie 11:00 został powtórnie przełożony, tym razem na niedzielę 15 listopada (godzina 13:00).