Koko koko, drugie miejsce też wysoko

Dużą niespodziankę sprawiły dziś na stadionie w Końskowoli kazimierskie Orły. Po zaciętej i wyrównanej walce podzieliły się punktami z walczącym o awans Powiślakiem, co przy wygranej Puławiaka w Żyrzynie oznacza powiększenie dystansu Powiślaka do prowadzących puławian.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gości - w 6. minucie wykorzystali oni dziurę w obronie Powiślaka, Grzegorz Grykałowski obsłużył Rafała Wanickiego, a ten spokojnie z kilku metrów pokonał Piotra Owczarzaka. Gospodarze nie zareagowali zdecydowanie, zarówno przed, jak i po utracie bramki próbowali oni rajdów skrzydłami i szukali swych szans po licznych rzutach rożnych. Wszystkie piłki lecące w kierunku bramki bezbłędnie wyłapywał jednak ich były kolega z drużyny, a obecny golkiper KKS-u, Michał Bicki. Kazimierzanie w pierwszej części meczu mogli stworzyć sobie kolejne szanse na podwyższenie rezultatu, lecz ich niefrasobliwość powodowała, że akcje kończyły się przed dośrodkowaniem w pole karne lub strzałem w światło bramki. Tradycyjnie można było jeszcze oczekiwać dwóch straconych goli w okolicy 40. minuty. Tym razem gol był tylko jeden, gapiostwo defensywy gości szybkim rajdem po prawej stronie i pewnym strzałem wykorzystał Kamil Kopeć.

W drugiej połowie końskowolanie osiągnęli lekką przewagę, z której jednak nadal nie mieli wymiernych korzyści. Piłki z pola karnego skutecznie wybijali obrońcy, jedno z uderzeń z rzutu wolnego zakończyło się na poprzeczce, bez zarzutów spisywał się też Bicki. I my mieliśmy szansę na drugą bramkę, lecz po raz kolejny brakowało koncentracji. Gospodarze szukali winnych słabszej gry we wzajemnych animozjach. Nic im to nie pomogło, po ostatnim gwizdku mogliśmy cieszyć się z zasłużonego punktu, a Powiślak tęsknie spojrzeć za oddalającym się awansem...

Powiślak Końskowola - Orły Kazimierz 1:1 (1:1)

Gole: K. Kopeć 44' - Wanicki 6'.

Orły: Bicki - Ciucias, Miturski (84' Nastaj), M. Tusiński (74' Rybkowski), Gembal - Starczynowski, Denis, Chodkiewicz (46' Świątek), Grykałowski (71' Dusiński) - Wanicki, Miroński.

Powiślak: Owczarzak - Banaszek, Kusyk, Leszczyński - Sułek, Pięta, Rożek, Cywka (46' Bociański), Radzikowski - K. Kopeć, D. Kopeć (64' Rutkowski).

Żółta kartka: Miturski (Orły).

Widzów: -150.