Końcowy akt jesieni

Sympatycy futbolu nad Wisłą powoli przygotowują się do zimowego snu. W niedzielę ostatni mecz pierwszej rundy zagrają na wyjeździe w Żyrzynie nasi seniorzy, z kolei młodzicy podejmą w zaległym spotkaniu Serokomlę Janowiec.

Drużyna Pawła Zająca poczyniła przez ostatnie pół roku zauważalne postępy, co sprawiło, że plasuje się ona obecnie w ścisłej czołówce ligowej tabeli. Szczególnie dobrze spisuje się na swoim boisku, gdzie odniosła trzy zwycięstwa (8:3 z Bobrami, 2:0 z ex-liderem z Drzewc i 3:1 z rezerwami Wisły) i podzieliła się punktami z Mazowszem w stosunku 2:2. Gorzej idzie żyrzynianom na wyjazdach, gdzie zwyciężyli Amatora, Draco i Górę, ale musieli też uznać wyższość Puławiaka, Poraju i Wilków. Najgroźniejszą bronią naszego niedzielnego rywala pozostaje Mirosław Wrótny, który w sześciu rozegranych jesienią br. spotkaniach dziesięciokrotnie wstrzeliwał się w bramkę przeciwników.

Do tej pory Żyrzyniak raz tylko zdołał wygrać z Orłami (przed trzynastoma miesiącami), a było to dla nas porażka bardzo bolesna, bo aż 0:7. Rewanż rozegrany wiosną tego roku udał się nam wyśmienicie i zakończył wynikiem 4:3. Bramki dla KKS-u zdobyli Sebastian Świątek i trzy Damian Miroński. W sezonie 2010/11 w Michowie (gdzie nasz rywal wynajmował wówczas boisko) padł remis 1:1 po golu Mateusza Marcinkowskiego, w Bochotnicy z kolei pewnie, 3:1, wygrali nasi, a łupem bramkowym podzielili się Dawid Matyjaszek i Sławomir Radzikowski (dwa trafienia). Także w rozgrywkach 2006/07 w Klasie Okręgowej wyraźnie lepsi byli kazimierzanie, którzy dwukrotnie cieszyli się z wysokich zwycięstw - 4:0 (gole Tomasza i Bartosza Kleszczyńskich) i 4:1. Łącznie - 4 wygrane Orłów, remis i wygrana "zielono-czarnych", bilans bramkowy 16:13.

W XIII kolejce grają:

Draco Kowala-Amator Rososz-Leopoldów niedziela, 12

Mazowsze Stężyca-Bobry Karczmiska niedziela, 13

Poraj Kraczewice-Puławiak Puławy niedziela, 13

Żyrzyniak Żyrzyn-Orły Kazimierz niedziela, 13

KS Drzewce-Garbarnia Kurów sobota, 14

KS Góra Puławska-Wiking Leśniczówka niedziela, 13

Wilki Wilków-Wisła II Puławy niedziela, 12

W przełożonym z X kolejki spotkaniu Ligi Młodzików Młodszych kazimierskie Orzełki zmierzą się z sąsiadującą z nimi w tabeli Serokomlą Janowiec. Zapraszamy na ostatni piłkarski akcent tej jesieni na naszym stadionie. Początek meczu zaplanowano na niedzielę na godzinę 14.